SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’in şampiyonluk adaylarından Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, Dünya Kupası nedeniyle takımın tam olarak hazırlayamadığını söyledi.

Oscar, Willian, Ramires, Hazard, Courtois ve Schurrle’nin milli takımlarında Dünya Kupası’nda üst turlara kadar mücadele etmesi nedeniyle eksik kadro ile çalışmaktan şikayetçi olan Mourinho, İngiltere Premier Lig’in erken başlamasını eleştirdi.

İtalya ve İspanya’da liglerin daha geç başladığını, İngiltere Futbol Federasyonu’nun da benzer bir uygulama yapması yapması gerektiğini savunan Mourinho “Tam altı futbolcum takıma geç katıldı. Bu isimlerin ligin ilk maçına tam olarak hazır olduklarını söyleyemem. Ancak altı futbolcunun hazır olmaması büyük bir takımı etkilemez. Burnley karşısına takım halinde çıkacağız ve galip geleceğiz dedi.

Futbolda zamanın darlığından da yakınan Mourinho “Modern futbolda üst düzey kulüplerde oynayan futbolcular fiziksel ve mental olarak dinlenme fırsatı bulamıyor. Sezon öncesi hazırlık dönemi kısa, sezon içi maç sayısı ise oldukça fazla.. Bu da sezon içinde sakatlık olarak futbolculara ve kulüplere yansıyor” şeklinde konuştu.