SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesir Motosiklet Festivali kapsamında düzenlenen ‘Yavaş Motosiklet Yarışı’, vatandaşlardan ilgi gördü. Susurluk ilçesindeki bir termal tesise ait alanda, 10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü’nce organize edilen festivalin açılış töreni yapıldı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ellerinde Türk bayrakları bulunan motosiklet tutkunları, 10’uncu Yıl Marşı’nı söyledi. Daha sonra başlatılan etkinliklerde en fazla ilgiyi, ‘Yavaş Motosiklet Yarışı’ gördü. Pistlerin hızlı motosikletlerinin de yer aldığı yarışlar, motor güçlerine göre ayrı kategorilerde gerçekleştirildi.

Toprak alanda, belirlenen noktaya en son varan kişinin birinci seçildiği organizasyonda, sürücülerin ayağının yere değmemesi şartı arandı ancak varış noktasına kadar birçok yarışmacı başarılı olamadı. Yarışlarda birinci gelenler ödüllendirildi.

Havuzda deve güreşi ve halat çekme yarışlarında başarılı olanlara da çeşitli hediyeler verildi. Festivalde, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde öldürülen, motosikletli gezginler Engin Öksüz ile Abdullah Türk’ün aileleri için yardım kampanyası başlatıldı ve özel hazırlanan “Sticker”lar satışa sunuldu. Belirli bir fiyatı olmayan bu ürünlerden alanlar, yardım amaçlı istediği ölçüde para verdi.