SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu’nun olağan toplantısında en önemli gündem Süleyman Seba’nın hayatını kaybetmesiydi.

Açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz “O, tüm kulüplerin Süleyman Seba’sıydı. Her toplumda Beşiktaş’ı iyi temsil eden bir zattı. Dün hepimiz gördük. 35 derece sıcak altında, yoğun nem olmasına rağmen binlerce seveni, kendisine olan son görevlerini yerine getirdi. Süleyman Seba’nın izlediği, tavsiye ettiği yoldan giderek, kendisine erişmeye çalışacağız” diyerek Beşiktaş’ın Onursal Başkanı Seba’yı andı.

 

“Beşiktaş’ı küçümsediler”

Daha sonra kürsüye gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da sözlerine Süleyman Seba’yı anarak başladı. Süleyman Seba’nın ismini yaşatmak istediklerini söyleyen Orman “Farklı renklerden spor adamları ve siyasetçiler Süleyman Seba’nın cenazesinde buluştu. Demek ki kavgasız olabiliyormuş. Süleyman Seba Barış Ödülü yapacağız. Her sene bu ödülü hak edene kulüp olarak vermek istiyoruz. Yıllarca iki büyük ortamı yaratmaya çalışarak Beşiktaş’ı küçümsediler. Ama dün gördük ki ülkenin en büyük camiası Beşiktaş” şeklinde konuştu.

Yeni stadyumlarında şampiyonluk sevinci yaşamak istediklerini de sözlerine ekleyen Orman “Kendi stadımıza şampiyon dönmek istiyoruz. Süleyman Seba’ya verebileceğimiz en güzel hediyenin bu olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Kurulda, Beşiktaş Kulübü’nün toplam borcunun 702 milyon TL olduğu, alacaklar düşüldüğü zaman net borcunun 595 milyon TL olduğu açıklandı.

Yayınlanma Tarihi:12:30,