SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor sezonu açıyor

Kırmızı-beyazlılar, yarın PTT 1. Lig'deki şampiyonluk kupasını aldıktan sonra Yunanistan'ın AEL Kalloni takımıyla hazırlık maçında karşılaşacak.

Güncellenme: 14:54, 16/08/2014
Balıkesirspor sezonu açıyor

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Balıkesirspor, yarın gerçekleştirilecek sezon açılış töreninde, PTT 1. Lig’deki şampiyonluk kupasını alıp hazırlık maçında Yunanistan’ın AEL Kalloni takımıyla mücadele edecek.

Kulüp Başkanı Tuna Aktürk, yaptığı açıklamada, sezon hazırlıkları kapsamında Bolu’da 6 Ağustos’ta başlayan ikinci kamp döneminin sona erdiğini ve takımın Balıkesir’e döndüğünü söyledi.

Kampın ve oynadıkları hazırlık müsabakalarının, takımda uyumun sağlanmasına önemli katkılar sağladığını vurgulayan Aktürk, şöyle konuştu:

“Takıma, eksik gördüğümüz mevkilere gerekli takviyeleri yaptık. Transfer döneminde takıma 5’i yabancı 12 yeni oyuncu kazandırdık. Bir dönem adından sıkça söz ettiren yerli ve yabancı oyuncuları kırmızı-beyazlı forma altında buluşturduk. Sezonun başlamasına iki hafta kaldı. Hazırlıklarımız Balıkesir’de sürecek. TSYD İzmir Şubesinin Soma yararına düzenlediği turnuvada iki maç yapacağız.

Takım şu anda iyi durumda. Yeni oyuncuların adaptasyonu çok iyi. Ortalama sayıda transfer yaptık. Bazı takımlarda yüzde 80-90 değişiklik oluyor. Yarı yarıya bir değişikliğe gitmiş olduk ki bu çok iyi bir oran. Seyir zevki yüksek bir takım oluşturmaya çalıştık.”

Aktürk, sezon açılış törenini yarın gerçekleştireceklerini anlattı. Taraftarları, Atatürk Stadı’nda yapacakları bu törene davet eden Aktürk, “Törende, geçen sezonun kupa ve madalyaları, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi, Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar tarafından takımımıza takdim edilecek. Daha sonra takımımızı taraftarlarımıza tanıtacağız ve AEL Kalloni ile hazırlık maçı yapacağız” ifadesini kullandı.