SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden Orduspor’a, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından getirilen transfer yasağı camiada moralleri bozdu.

Orduspor Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Alper Durur, yasağın gelecek hafta içerisinde alacaklı oyuncuların fedakarlık yapmasıyla ve kulübün de girişimleriyle kalkacağını ifade etti.

Alper Durur, şöyle konuştu:

“Bu tablo daha önce oyuncular tarafından federasyona verilen dilekçelerden kaynaklandı. O dilekçelerin durumu bugün karara bağlandı. Bu istemediğimiz bir şeydi. Ancak şunu söyleyebilirim ki bu kararın ardından alacağı olan bütün oyuncular bir fedakarlık içerisine girecekler. Ben kendileriyle bizzat görüştüm. Fedakarlık yapmalarını istedim. Onlar da bu fedakarlığı yapacaklar. Alacakları belli bir şekle geldikten sonra yapılandırılacak. Kulüp başkanımızın dediği gibi önümüzdeki hafta içerisinde de onlara kulüp tarafından bir ödeme yapılacak. Bu oyuncular inanıyorum ki federasyondan dilekçelerini geri alınca da bu iş çözülmüş olacak.”

Kulübün ödeme yapamaması durumunda problem olabileceğini, aksi durumda bir olumsuzluk görülmediğini belirten Durur, “Kulübümüz ve başkanımız bu konunun ciddiyetinin farkında. Karar resmi şekilde kulübede tebliğ edildiği için herkes durumun farkında. Fakat şunu net söyleyebilirim ki oyuncular çok anlayışlılar. Kulüple bir uzlaşma durumundalar. Hepsi çok karakterli insanlar. Onlar kendi üzerine düşeni yapacaklar. İnanıyorum ki önümüzdeki hafta içerisinde bu pürüz halledilmiş olacak” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:39,