SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından Adana ASKİ Spor’un kulüp başkanı Rahmi Pekar, “Takım olarak çok iddialıyız. Adana’nın adını bölgemize ve yurt dışına taşıma gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Adana ASKİ Spor ile özel bir hastane arasında 1 yıllık sağlık sponsorluğu anlaşması yapıldı. Anlaşmadan sonra sporcular ilk sağlık kontrolünden geçirildi.

Pekar, anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, doktorlara, hastane personeline ve bütün çalışanlara teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Tabi ki bir spor kulübünün en önemli giderlerinden biri sağlık kanadıdır. Bu anlamda sağlık konusundaki giderlerimizin karşılanacak olması bizim için çok önemli bir olay. Bu açıdan çok teşekkür ediyorum. Takım olarak çok iddialıyız. Adana’nın adını bölgemize ve yurt dışına taşıma gayreti içerisindeyiz.”

Asbaşkan Sedat Sözlü ise sporcuların en önemli sorunlarından birinin sağlık olduğunu belirterek, “Sağlık, sporun en büyük götürüsüdür. Tabi sporcularımızın sağlıklı olması konusunda doktorlarımıza, sağlıkçılarımıza büyük iş düşüyor. Birlikteliğimize her zaman devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.