SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Seba’nın mirasına sahip çıkmalıyız”

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Merhum Seba'nın spor camiamıza en önemli mirası; centilmenlik, hoşgörü ve kardeşlik üzerine kurulu birliktelikti"

Güncellenme: 19:36, 15/08/2014
“Seba’nın mirasına sahip çıkmalıyız”

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Merhum Seba’nın spor camiamıza en önemli mirası, centilmenlik, hoşgörü ve kardeşlik üzerine kurulu birliktelikti” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; Bakan Kılıç’ın, Seba’nın ailesine ve Beşiktaş camiasına başsağlığı dileğinde bulunduğu bildirildi.

Özel bir televizyonun canlı yayınına telefonla bağlanan Kılıç, merhum Seba’nın her açıdan çok önemli bir isim olduğuna dikkat çekerek, “Sayın Süleyman Seba, sadece sporcu kimliği ile değil, aynı zamanda yönetici ve insani taraflarıyla da öne çıkan bir başkan ve değerli büyüğümüzdü. Merhum Seba’nın spor camiamıza en önemli mirası; centilmenlik, hoşgörü ve kardeşlik üzerine kurulu birliktelikti” diye konuştu.

Tören alanında farklı kulüplere gönül veren kişilerin birlikte hareket ettiğini ve bu doğrultuda merhum Seba’nın herkesi bir araya getirme başarısı gösterdiğini belirten Bakan Kılıç, “Kendisinin kulüp yöneticiliği herkese örnek olacak bir kulüp yöneticiliğidir. Günümüzdeki yöneticilerimiz ümit ediyorum ki buradan örnek alırlar. Hepimizin, kendisinin bırakmış olduğu bu özel mirasa sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.