SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş tarihine damgasını vuran, siyah- beyazlı takımın Onursal Başkanı merhum Süleyman Saba’nın cenaze töreni büyük bir kalabalık tarafından takip edildi.

Sabah saatlerinde ilk olarak Süleyman Seba’nın cenazesi Amerikan Hastanesi’nden alınarak Beşiktaş’taki evine getirildi… Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın da aralarında olduğu kalabalık bir Süleyman Seba’nın evinin önünde buluştu… Kalabalık grubun içinde Beşiktaşlı taraftarların dışında Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları da dikkatlerden kaçmadı.

Spor,siyaset ve sanat dünyadsından bir çok ismin yer aldığı veda töreninde Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal, Beşiktaş Belediyesi eski başkanı İsmail Ünal, CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ve sanatçı Nuri Alço sözcü tv mikrofonlarına Süleyman Seba’nın vefatı ile ilgili duygu ve görüşlerini paylaştılar.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Evinin önünde toplanan kalabalık Süleyman Seba için dua etti… Seba için edilen dualar sırasında gözyaşları adeta sel oldu…

NAAŞI VODAFONE ARENA’YA GETİRİLDİ

GORDON MILNE DE YALNIZ BIRAKMADI

Süleyman Seba’nın başkanlığı döneminde teknik direktörlük yapan Gordon Milne ve Rıza Çalımbay…

 STATTA TÖREN DÜZENLENDİ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman cenaze töreninde şu açıklamayı yaptı:

“Rakiplerimize saygı duymayı, hak yememeyi, hak yedirmemeyi ondan öğrendik. Bazılarını bir zaman için aldatabilirsiniz, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız. Süleyman ağabey bizi hiçbir zaman aldatmadı.”

TARAFTARLARDAN STAT İSMİ TALEBİ

Tören için stada gelen taraftarlar hepbir ağızdan “Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana” tezahüratı yaptılar. Fikret Orman ise bu tezahürata cevap vermeden konuşmasını bitirdi.

CENAZESİ YOLA ÇIKTI

Seba’nın naaşı Vodafone Arena’daki törenin ardından cenaze namazı için Dolmabahçe Camii’ne götürüldü. Burada gerçekleştirilen cenaze namazının ardından Seba’nın naaşı Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Yayınlanma Tarihi:10:31,