SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kicks Boks Şampiyonası Ordu’da başladı.

Kick Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2014 faaliyet programı kapsamında, Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler ferdi kategorilerinde 81 ilden yaklaşık 2 bin sporcu katılıyor. Şampiyonanın ilk gününde büyükler kategorisinde maçlar yapıldı.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, yaptığı açıklamada, şampiyonanın son derece önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye Kicks Boks Şampiyonası büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler ferdi kategorilerinde bugün itibariyle başladı. Şampiyonaya yaklaşık 2 bin sporcu katılıyor. Bir hafta sürecek şampiyona büyükler kategorisinde yapılan maçlarla başladı. Büyük bir ihtimalle federasyon başkanımızın ifadesiyle milli takım sporcuları bu şampiyona sonrası belirlenecek. Aynı zamanda Türkiye’de ilk kez aynı anda 8 maçın yapıldığı bir şampiyonaya şahitlik ediyoruz. Şampiyonada Avrupa’da ve dünyada derece yapmış önemli sporcularımız var. O nedenle bütün Ordululara bir hafta boyunca bu şampiyonayı izlemelerini öneriyorum.”

Kicks Boks Ordu İl Temsilcisi Savaş Özcan, Ordu’nun çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Şampiyona 22 Ağustos’a kadar devam edecek.