SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından 22-23 Ağustos’ta Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde düzenlenecek Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Yarışı’nın hazırlıkları sürüyor.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, kaymakamlıkta düzenlenen toplantıda, macera turizmi için geldiği Kastamonu’nun Azdavay yöresinin güzelliklerinden çok etkilendiğini söyledi.

Daha sonra organizasyonu burada yapma düşüncesinin belirdiğini anlatan Akülke, şunları kaydetti:

“Yetkililerle bir araya gelerek düşüncemi paylaştım. Bu kadro, bu güzellik, her şey vardı burada. Bu güzellikleri ve bu işbirliğini de gördükten sonra kolları sıvadık. Türkiye, motosiklette en iyi pistlerinden birine, Avrupa standartlarında piste kavuşuyor. Şunu kolaylıkla iddia edebilirim 1,8 kilometrelik, Türkiye’nin en iddialı enduro ekstrem parkuru Azdavay’da oluyor. Yani, bir benzeri Türkiye’de yok. Geçişleriyle, engelleriyle, pist uzunluğuyla, tekniğiyle, hard kısmıyla, her şeyi bütün olarak… Su, kaya, köprü geçişleri var. Her şeyiyle Türkiye’nin en iyi pisti. Buradaki pistler sürdürülebilir olacak.

Her yıl ulusal ve uluslararası organizasyonlar olacak. Bunun sözünü burada verebilirim. Büyük çabalar sonucu 2-3 yılda buraya gelebilecek şampiyona, hızla buraya geldi. Bu, çok heyecan verici, kısa sürede motosiklet camiasından büyük tepkiler alıyoruz.”

Akülke, şampiyonaya 100’ün üzerinde sporcunun katılacağını belirterek, sporcuların büyük heyecanla Azdavay’a gelerek pisti görmeyi beklediklerini dile getirdi.