SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah’ta yer alan habere göre, hızlı hücumlar ve savunma arkasına uzun toplar kullanılmayacak. Pas sayısıyla birlikte topun hızı artacak. Takım savunmasındaki arızalar giderilecek

1- Fast break tarihe karışıyor

Fenerbahçe, İsmail Kartal yönetiminde son iki dönemdeki futbolun karışımını oynayacak. Aykut Kocaman’la kontrol futbolunu tercih eden sarı-lacivertliler, Ersun Yanal’la ‘hızlı hücum, önde baskı’ modelini benimsemişti. İsmail Kartal ise iki hocanın sisteminden karma yapacak, “Hızlı ve kontrollü futbol” felsefesini yerleştirmeye çalışacak. Yanal dönemindeki “Fast break” diye tabir edilen hızlı hücumlar olmayacak. Savunma arkasına uzun toplar da Kartal döneminde tarihe karışacak. Hücum varyasyonları daha fazla pasla, daha fazla oyuncuyla hücum bölgesinde bulunarak ve takım halinde hücum ederek gelişecek.

2- Pas sayısı ve hız artacak

Takımın pas sayısı tıpkı Kocaman dönemindeki gibi artırılmaya çalışılacak. Bol pasla, rakip kaleye gidilecek ve top kaybedilmeyecek. Ancak bu dönemde yaşanan en büyük arıza olarak gözlenen ‘takımın hızı’ sorunu, çözüme muhtaç gibi duruyor. Bunun için de İsmail Kartal’ın planı hazır. Çiçeği burnunda teknik direktör, “Topun hızını artırırsak, hem seyir zevki yüksek hem de pozisyon sayısı fazla bir takım oluruz” diyor. Kocaman döneminde mükemmele yakın olan, Ersun Yanal döneminde ise ‘aşırı riskli’ futbol nedeniyle sekteye uğrayan takım savunmasındaki arızalar ise tamir edilecek.

3-Kontratak yemeyecek

Kartal ve ekibinin hedefi, ‘Kontratak yemeyen bir Fenerbahçe’ oluşturmak Hücum ederken tüm blokların birbirine yakın olması sağlanacak. Top rakipteyken de savunma en uçtaki oyuncudan başlayacak. Özetle İsmail Kartal, aynı anda uyumlu hareket edebilen tüm bloklar arasında ahengin olduğu bir takım ortaya çıkarmanın peşinde. Bu oyunun merkezinde ise Diego yer alacak…

Şimdi de slogan savaşı

Fenerbahçe ile G.Saray arasında geçen sezona damga vuran “Duran adam” pozu tartışması yerini bu sezon slogan savaşına bıraktı. F.Bahçe’nin geçen sezon kullandığı “Biz bir aileyiz” sloganı G.Saray tarafından da benimsendi. Bu arada son olarak sarı-lacivertlilerin reklamsız forma satışları için yaptığı “En büyük sponsorumuz taraftarımız” çağrısı, sarı-kırmızılılar tarafından da rağbet gördü. İki kulüp arasındaki slogan savaşının nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

 

 

Yayınlanma Tarihi:08:44,