SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), milli takım teknik direktörlüğüne genç teknik adam Antonio Conte’nin getirileceğini açıkladı.

FIGC’ten yapılan açıklamada, Federasyon Başkanı Carlo Tavecchio’nun Conte ile telefonda görüştüğü ve anlaşma için taraflar arasındaki son şartları konuştukları ve 45 yaşındaki teknik direktörün 2 yıllık anlaşmayı kabul ettiği bildirildi.

Milli takım teknik direktörlüğü yanında tüm milli takımların koordinatörlüğü görevine de getirilen Conte’ye, Arrigo Sacchi’nin yardımcı olacağı belirtildi. İtalyan basınına yansıyan haberlerde, Conte ile 2 yıllık anlaşmanın 3,6 milyon avro karşılığında sağlandığı, sponsorların da katkısıyla bu miktarın 4 milyon avroyu bulabileceği ifade edildi

Conte’nin milli takımın başına geçtiği FIGC resmi twitter adresinden kamuoyuna duyurulurken, başarılı çalıştırıcının son 3 sezonda lig şampiyonluğunu kazandırdığı ardından sürpriz şekilde ayrıldığı Juventus ise eski teknik direktörüne başarılar mesajı gönderdi.

Antonio Conte, Brezilya 2014 Dünya Kupası’na grup aşamalarında veda ederek hayal kırıklığı yaratan ve bunun sorumluluğunu hissettiği için istifa eden Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli’nin yerine gelmiş oldu.

Conte’nin imza töreninin 19 Ağustos salı günü yapacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:09:16,