SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi takımlarından Gümüşhane Torul Gençlik, Bulgar oyuncu Todor Valchev’i transfer etti.

Kulüp başkanı Özden Bostan, teknik heyetin raporu doğrultusunda Bulgaristan asıllı Todor Valchev’i renklerine bağladıklarını söyledi.

Todor Valchev’in, Bulgaristan milli takım oyuncusu da olduğunu ifade eden Bostan, “Todor, Rusya’nın Avtomobilist ve son olarak da Bulgaristan’ın Marek Union Ivkoni takımında oynamış 25 yaşında, 1,96 boyunda pasör çaprazında oynayan bir oyuncu. Son olarak oynadığı Marek Union Ivkoni takımında Bulgaristan’ın sayı kralı oldu” dedi.

Todor’un transfer edilmesiyle takımın gücünün daha da artacağına inandığını kaydeden Bostan, şunları söyledi:

“Yeni sezona iyi bir takımla başlamak istiyoruz. Transferde hiç aceleci değiliz. İyi araştırıp, takımımıza güç katacak, bizi başarıya götürecek sporcu transfer etmek istiyoruz. Teknik heyetimiz bu konuda çok iyi çalışıyor. Onların hazırladığı rapor doğrultusunda hareket ediyoruz. Takımımızın antrenörlüğüne yıllarını voleybola vermiş Torullu Ümit Terzi’yi getirmekle ilk adımımızı atmıştık. Altyapıdan dört sporcuyu A takıma alarak birer yıllık sözleşme imzaladık. Yeni transferler yaptık. Son olarak Bulgar asıllı Todor Valchev’in transferini gerçekleştirdik. Her şeyi kısıtlı bütçemize göre yapıyoruz.”