SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehir Almanya’yı örnek alıyor

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, "Almanya gibi bir takım boş yere dünya şampiyonu değil. Onlarınki gibi sistemli çalışma tarzını hep birlikte (Eskişehirspor'da) oluşturacağız. Yolumuz ve düşünce tarzımız bir olduğu sürece daha sağlam, daha hızlı adımlarla hedeflerimize kavuşacağız" dedi.

Güncellenme: 17:23, 15/08/2014
Eskişehir Almanya’yı örnek alıyor

Hoşcan, Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Konferans Salonu’nda “Altyapı Geliştirme Projesi Çalışması”nda yaptığı konuşmada, futbol akademisinin yakın zamanda spor akademisi olarak devam etmesini amaçladıklarını bildirdi.

Kulübün “sözde değil özde bir değişim”e ihtiyacı olduğunu vurgulayan Hoşcan, bu gibi çalışmaların gelişim sürecine katkı sağladığını ifade etti.

Eskişehirspor’un yurtdışı kampına yaptığı ziyarette bazı tesis ve statları görme imkanı bulduğunu anlatan Hoşcan, kulüp olarak hedefe doğru hep birlikte yürüdüklerini ve bu konuda öncelikliklerinin eğitim olduğunu aktardı.

Yıllardır sürdürülen kardeş takım olgusunun da kendilerine katkı sağlayacağını ve iş birliği anlaşması imzalayacakları yeni kardeş takımla da fikir alış verişinde bulunacaklarını belirten Hoşcan, şunları kaydetti:

“Altyapı konusunda kendileriyle (yeni kardeş takımla) değişim programı uygulanarak fikir alışverişinde bulunulacak ve bir sinerji yaratılacak. Bu sayede antrenörler çalışma, masörler ve fizyoterapistler tedavi, çalışanlar stat bakımı gibi konularda yeni fikirler edinecek. İhtiyacımız olan tek şey sadece zaman ve sabır.”

Eskişehirspor’un misyonunun belli olduğuna dikkati çeken Hoşcan, şöyle devam etti:

“Hepimiz adım adım ilerliyoruz. Bu gibi bir çalışma daha önce yapılmamıştı. Bu şekilde hepimiz yenilenmeye ve öğrenmeye devam ediyoruz. Almanya gibi bir takım boş yere dünya şampiyonu değil. Onlarınki gibi sistemli çalışma tarzını hep birlikte bu şekilde (Eskişehirspor’da) oluşturacağız. Yolumuz ve düşünce tarzımız bir olduğu sürece daha sağlam bir şekilde daha hızlı adımlarla hedeflerimize kavuşacağız. Buna inanıyorum.”