SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman umut dolu

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, İspanya'ya 70-63 yenildikleri hazırlık maçında ortaya koydukları mücadelenin, ümit verici olduğunu söyledi.

Güncellenme: 00:01, 15/08/2014
Ergin Ataman umut dolu

Ataman, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaptıkları karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk periyot dışında oyunu dengede götürdüklerini belirterek, “İlk periyot dışında ya bir sayı öndeydik ya da bir sayı gerideydik. En pozitif taraf, geriden gelip kazanmak olurdu. Ancak bu sadece, buraya gelen taraftarlarımızı bugün için mutlu etmek olurdu. Bugünkü oyunumuzun ümit verici olduğunu düşünüyorum. Direnç koymayı başardık. Dünya Kupası’nda ilk sekize girip madalya şansını kovalamak istiyoruz” diye konuştu.

Karşılaşmaların Dünya Kupası öncesi kendileri açısından iyi bir test olduğunu vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, şunları söyledi:

“Cedi Osman, çok iyi oyun ortaya koydu. En azından hücumda 63 sayıya geldik. Dünya Kupası’na kadar 70 ve üzeri sayılara çıkarsak, şansımız yüksek. İspanya’nın çok şanslı olduğunu düşünüyorum. NBA’deki tüm oyuncuları takımlarına koşarak geldiler. Bizde sadece Ömer Aşık koşarak bunu yaptı.”

Bu arada, A Milli Basketbol Takımı’nın 16 kişilik aday kadrosu, Mehmet Yağmur ve Serhat Çetin’in çıkarılmasıyla 14 sporcuya indirildi.