SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un Benfica’dan transfer ettiği Oscar Cardozo, Türkiye’ye alışmaya başladı. Sezonun başlamasını iple çeken Paraguaylı golcü, takım içinde ortaya koyduğu liderlik ile de dikkat çekiyor.

Yönetimden istediği geçen sezonun CD’lerini dikkatle izleyen Cardozo, Fanatik’e yaptığı açıklamada rakiplerine adeta gözdağı verdi. İddialı açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu “Eğer bu sezon gol kralı olamazsam benim adıma başarısızlık sayılır. İzlenimlerime göre, geride kalan yılların gol krallarına baktığımda benim adımın krallık listesinde geçmemesi imkansıza yakın. Ligdeki forvetlerin performansı bana biraz uzak” dedi.

Antrenmanlarda Teknik Direktör Vahid Halilhodzic’e yardımcı olan Cardozo, takımın genç futbolcuları ile antrenmandan sonra özel olarak ilgileniyor. Gençler ile konuşan tecrübeli forvet, onların gelişimine katkıda bulunuyor.

Takım içindeki dostluğa büyük önem veren Cardozo’nun en yakın arkadaşı ise Florent Malouda… İkili antrenmanlardan sonra sık sık birlikte vakit geçiriyor. Cardozo’ya bir yıllık Trabzonspor tecrübesini aktaran Malouda, Paraguaylı yıldızın takıma ve şehre adapte olmasını hızlandırmaya çalışıyor.

Yayınlanma Tarihi:10:06,