SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Palandöken ilçesindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yeni sezon hazırlıkları kapsamında 15 günlük kamp dönemi geçiren turuncu-yeşilli ekip, sabah yaptığı antrenmanın ardından çalışmalarını tamamladı.

Teknik direktör Mehmet Altıparmak gözetimindeki takımda, kamp döneminde teknik ve kondisyon antrenmanlarına ağırlık verildi.

Erzurum Kupası adı altında 6-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen özel turnuvada Samsunspor, Karşıyaka ve Bucaspor ile karşılaşan takım, bu maçlardan aldığı iki galibiyet ve bir beraberlikle şampiyon olurken, lig için umut vermişti.

– “Mükemmel bir kam dönemi geçirdik”

Altıparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampı tamamladıklarını ve bundan sonraki kamp çalışmalarını Alanya’da sürdüreceklerini söyledi.

Kampın ardından futbolculara iki gün izin verdiklerini ve pazartesi günü antrenmanlara tekrar başlayacaklarını belirten Altıparmak, şöyle devam etti:

“Bizim açımızdan mükemmel bir kamp geçti. Dağlardaki ağır kuvvet antrenmanlarından sonra, hem dayanıklılık hem de taktiksel anlamda çalışmalar yaptık. 15 günlük süre içinde antrenman dozajını artırarak lige hazırlık maçları yaparak hazırlandık. Özellikle hazırlık maçları bizim açımızdan mükemmel geçti. Geçen seneden oturmuş bir kadromuz vardı. Bu kadronun içine dahil ettiğimiz futbolcuların hepsi, bizim tanıdığımız, bildiğimiz ve bize büyük katkı sağlayacağına inandığımız oyunculardı. Düşündüğümüz her şey Erzurum kampında gerçekleşti diyebilirim. Kaynaşma, birlik beraberlik, çalışma ve bunların semeresini görme anlamında çok iyi bir kamp dönemi geçirdik.”

– Özel turnuva şampiyonluğu motivasyonu artırdı

Katıldıkları özel turnuvada kendi liglerinden takımlar bulunduğunu ve orada gerçekten çok iyi maçlar oynayarak, iyi mücadeleler ortaya koyduklarını ifade eden Altıparmak, “Özel turnuvada olsa şampiyon olduk. Tabii bu da bize moral motivasyon olarak önemli katkı sağladı. Yaptığımız hazırlık maçlarında tabii ki eksiklerimiz vardı ve eksiklerimizi gördük. Bundan sonra o eksiklerimiz üzerinde daha fazla çalışarak onları gidereceğiz. Ligin başlamasına iki hafta gibi kısa bir süre kaldı. Artık Alanya’da daha fazla saha, teknik ve taktik antrenmanlar yaparak inşallah lige hazırlanacağız” diye konuştu.

Altıparmak, takıma bir mevki ile alakalı takviye yapma durumlarının olabileceğini vurguladı.

Erzurum’da yaptıkları kamp döneminde kendilerine mükemmel bir ortam hazırlandığını dile getiren Altıparmak, bu nedenle emeği geçen başta kentin valisi ve belediye başkanı olmak üzere tüm ilgililere teşekkür etti.

Altıparmak, artık insanların yurt dışına gitmesine hiç gerek olmadığını, şu anda Türkiye’nin en iyi çalışma ortamının Erzurum’da bulunduğunu sözlerine ekledi.