SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Dursun o tezahüratı değerlendirdi

Beşiktaşlı eski futbolcu Ahmet Dursun, futbol oynadığı dönemde yapılan "Ahmet Dursun, Seba gitsin" tezahüratı ile ilgili açıklama yaptı.

Güncellenme: 14:07, 15/08/2014
Ahmet Dursun o tezahüratı değerlendirdi

Geçtiğimiz gün vefat eden Beşiktaş’ın Onursal Başkanı ve Türk sporunun efsane ismi Süleyman Seba’nın cenazesi, tüm spor camiasını bir araya getirdi.

Beşiktaş’ın eski ve yeni futbolcuları, kulüplerin yöneticileri ve başkanları, siyasi isimler ve sanat camiasının yer aldığı törende bir isim dikkat çekti. Beşiktaş forması giydiği dönemde tribünlerin “Ahmet Dursun, Seba gitsin” şeklindeki tezahüratın baş kahramanı da cenaze töreninde yer aldı.

Törene katılan ve büyük bir üzüntü içinde olduğunu söyleyen Ahmet Dursun, Ntvspor’a yaptığı açıklamada “Süleyman Seba benim için çok önemli bir isimdi. Performansımın kötü olduğu dönemde beni yanına çağırdı ve ‘Sen söylenenlere bakma. Futbolunu oyna. Parayı da dert etme. Hakkını alacaksın’ diyerek beni motive etti. Ben de boş mukaveleye imza attım. Benim Beşiktaş’ta kalmamı sağlayan isimdi” dedi.

Futbol oynadığı dönemde tribünlerde söylenen “Ahmet Dursun, Seba gitsin” tezahüratı ile ilgili de açıklama yapan Dursun şunları söyledi:

“O dönem takım olarak iyi oynamıyor ve kötü sonuçlar alıyorduk. Tribünlerde yapılan tezahürat ise beni gerçekten rahatsız ediyordu. Soyadım buna uygun olduğu için beni kullandıklarını düşünüyorum. Çünkü Sayın Seba ile aramızda hiçbir sorun yoktu. Dediğim gibi beni Beşiktaş’ta tutan isimdi. Sayın Seba bana hiçbir kırgınlık göstermedi. Aramızda ‘Başkan senin yüzünden gitti’ gibi espriler yapılırdı.”

Yayınlanma Tarihi:14:04,