SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PASSO Genel Müdürü Özgür Gündoğan, bin 500 civarında Adana Demirspor kartı satıldığını, bu sayının bir an önce artmasını beklediklerini bildirdi.

Passolig kartın, e-bilet uygulamasının markalaşmış hali olduğunu anlatan Gündoğan, “Taraftarın bu kartı alması kolay, kartı aldıktan sonra bileti alması daha da kolay. Eskiden o kağıt bilete mutlaka ihtiyaç oluyordu. Maç günü veya öncesinde gişe önünde kuyruklar oluşuyordu. Artık bundan sonra gişeden, internetten veya satış noktalarından bilet aldığımızda cebimizdeki Passolig karta bu bilet yüklenmiş oluyor. Artık herhangi bir kağıt parçasına ihtiyacımız yok” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Adana’da kaç kart satıldı?” şeklindeki sorusuna ise Gündoğan, “Bin 500 civarında Adana Demirspor kartı satıldı. Bu sayının az olduğunu düşünüyoruz. Çok hızlı bir şekilde bunun 20-25 bine çıkması gerekiyor” dedi.

 

ADANA DEMİRSPOR’DA HEDEF BÜYÜK

Adana Demirspor 2. Başkanı Ümit Onatça ise yaptıkları transferlerle seyir zevki yüksek bir Adana Demirspor izleneceğini söyledi.

Onatça, “Şimşekler”e gönül veren herkesi bu kartı almaya davet ederek, “500 bin Passolig kartla yıllık 5,2 milyon lira gelir hedefliyoruz. Bu işi sponsor yapmasa her kulüp daha fazla maliyetle bu işi yapmak zorunda kalacak. Bu uygulamayı avantaja çevirmek istiyoruz” diye konuştu.