SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.SARAY’DA Cesare Prandelli ile başlayan yeni dönemde kilit isim Wesley Sneijder olacak. Ancak Hollandalı yıldızın Dünya Kupası’nda milli takımı ile birlikte yarı final oynaması nedeniyle İstanbul’a gelişi gecikirken teknik heyet de Wesley Sneijder’i F.Bahçe maçına kadar kendine getirebilmek için özel bir çalışma yapıyor.

Vatan’da yer alan habere göre, yorucu bir sezonun sonrasında Dünya Kupası’nda da üst düzey maçlar çıkaran Sneijder kısa bir tatilin ardından yeniden çalışmalara başlamak için İstanbul’a döndü. İşte bu sıkıntılı süreç için Prandelli de ekibi ile birlikte kolları sıvadı ve üç ayrı konu başlığından oluşan bir düzenlemeye gitti… Tatilde bile yakın arkadaşı kick boksçu Gökhan Saki ile çalışan Hollandalı sağlık heyeti, kondisyonerler ve Prandelli tarafından yapılan 10 günlük programa tabi tutulacak.

AÇIK KAPANACAK!

 

1-Sağlık: Sneijder için beslenme programı oluşturulurken tatil döneminin ardından idmanda yaşanabilecek sakatlıklara önlem olması amacıyla da yakın takip uygulanıyor.

 

2-Kondisyon: Oyuncunun tatil sonrasında bir an önce üst düzeydeki fiziki formuna ulaşabilmesi için kollar sıvanırken oluşturulan detaylı çalışma listesi de Prandelli’nin yardımcıları tarafından idmanlarda uygulanmaya başladı.

 

3- Taktik: Taktik bölüm tamamen Prandelli’ye ait. İtalyan hocanın özellikle hücumdaki beyni durumundaki Sneijder, geride kalan zaman içinde yeni hocasıyla çalışamadı. Taktik idmanlarda yer alamayan Sneijder’e bire bir konuşmalar da yapan Prandelli bu açığı kapatıp aklındakileri de yıldızına aktarmak için büyük çaba harcıyor.

Yayınlanma Tarihi:11:48,