SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şahin ve Kadlec Kartal’a inanıyor

Fenerbahçe'nin tecrübeli oyuncusu Selçuk Şahin, Ersun Yanal'ın istifasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen İsmail Kartal'ın başarılı olacağına inandığını söyledi.

Güncellenme: 17:54, 14/08/2014
Şahin ve Kadlec Kartal’a inanıyor

Selçuk Şahin, İçerenköy Outlet Fenerium mağazasında taraftarlar için düzenlenen imza organizasyonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ersun Yanal ile futbolcular arasında problemler yaşandığı şeklindeki iddialar ve teknik direktör değişikliğiyle ilgili olarak, “Bu konuda söyleyebileceğim şey, tamamen oyuncu grubunun dışında gelişen olaylardan kaynaklanan bir durum. Bazı kesimler bunu böyle görmese de bizim oyuncu grubu olarak bu kadar büyük bir camiada ne bir hocayı gönderebilecek ne bir hocayı getirebilecek gücümüz var. Buna karar verecek başkanımız, yönetim kuruludur” ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal ile şampiyonluk yaşadıklarını hatırlatan Selçuk, şöyle devam etti:

“Çok güzel bir seneydi. Ancak bu sene böyle bir karar alındı. Hangi nedenlerden veya neden bilmiyorum. Çok da içine girmek istemiyorum. Yönetim, İsmail Kartal hocayla devam etmeye karar verdi. Tanıdığımız, çok yakın bir ağabey olarak gördüğümüz birisi. Şu an başımızda hoca olacak. Bizim görevimiz başımıza kim gelirse gelsin onunla çalışmak. İsmail Kartal, bu kulübe katkı sağlayacak yeni başarılar elde edebilecek bir hoca. Biz oyuncu grubu olarak her zaman yanında olacağız.”

– “En büyük isteğim, burada bırakmak”

Selçuk Şahin, bir soru üzerine Fenerbahçe’de 12. yılına girdiğini, sarı-lacivertli forma altında futbolu bırakmak istediğini söyledi.

“Bu formayı bu kadar uzun süre terletebilmek benim açımdan bir gurur” diyen Selçuk, şöyle konuştu:

“İnşallah bu forma altında futbolu bırakırım. Bu kadar uzun süre burada oynamanın sırrı, profesyonellik, çalışmak, oyuncu karakteri belli bir noktadan sonra biraz daha ön plana çıkıyor. Oynadığınızda, oynamadığınızda takıma verdiğiniz katkı çok önemli. Burada çok büyük oyuncularla oynadım, çok iyi arkadaşlıklar edindim. Onlar geldiler, geçtiler. Oyunculukta belli bir noktaya kadar, onun dışında profesyonelliğiniz, saha içinde ve dışındaki duruşunuz önemlidir. O yüzden 12 yılda burada gerek hocalarımla gerek yönetimsel anlamda bir sıkıntı yaşamadım. Umarım burada da bırakırım. En büyük isteğim bu.”

Selçuk Şahin, konuşmasının başında, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatının tüm spor camiasını derinden üzdüğünü belirterek, ailesine başsağlığı diledi.

KADLEC : ‘İSMAİL HOCA ÇOK DÜZGÜN KARAKTERLİ’

Michal Kadlec ise yeni teknik direktörleri İsmail Kartal ile başarılı olmak için çalışacakların kaydetti.

Görevlerinin, takımın başına kim gelirse gelsin çalışmak olduğunu vurgulayan Kadlec,

“İsmail hoca çok düzgün karakterli, takım içinde ağabeyimiz gibi. Umarım bu sene bizi çok iyi çalıştıracak. Bizim görevimiz kim gelirse gelsin çalışmak. Hedefimiz şampiyon olup, 4. yıldızı bu formaya takmak” diye konuştu.

TARAFTARLARIN FORMALARINI İMZALADILAR

Selçuk Şahin ve Michal Kadlec, sarı-lacivertli kulübün yeni sezon formaları için düzenlediği imza organizasyonda taraftarlarla bir araya geldi.

Selçuk ve Kadlec, İçerenköy Outlet Fenerium mağazasındaki etkinlikte taraftarların formalarını imzalayıp, fotoğraf çektirdiler.