SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal oyun sistemini değiştiriyor…

Joachim Löw’ün daha önce yardımcılığını yapan ve yakın dostluk kuran Kartal, Dünya Şampiyonu olan Alman Milli Takımı’nın oyun düzeniyle yola çıkacak.

Güncellenme: 13:13, 14/08/2014
Kartal oyun sistemini değiştiriyor…

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

FENERBAHÇE'nin yeni teknik patronu İsmail Kartal, sarı-lacivertli takıma Dünya Şampiyonu Almanya Milli Takımı'nın sistemi uygulayacak. Daha önce Fenerbahçe'yi çalıştıran Joachim Löw'ün yardımcılığını da yaptığı için iyi diyalog içinde bulunan Kartal, Aykut Kocaman döneminde Alman Milli Takımı ile birlikte de çalışmalar yapmış ve 60 sayfalık rapor ile Fenerbahçe'ye adaptasyonunu sağlamıştı.

GÖREVE gelmeden önce Löw ile sürekli fikir alışverişinde bulunan Kartal, Alman teknik adamın milli takımda uyguladığı metodu Fenerbahçe'ye uygulayacak. Oyun kurgusunda 4'lü savunmadan vazgeçmeyecek olan Kartal, hücumda görev verdiği isimlere savunma yükünü de verecek. Sow, Emenike, Kuyt gibi isimler Tomas Müller gibi hem defansa yardım edecek hem de takımın gol silahları olacaklar.

GENİŞ bir teknik kadro ile yola çıkacak olan Kartal, uzun vadeli analizler ile sezona başlayacak. Teknik ekipteki bazı isimler ileriki haftalarda oynanacak maçlar için görevlendirilecek. Rakipler analiz edilecek, ona göre önlemler alınacak. Samandıra'daki ekip ise takımın kondisyonu ve teknik özelliklerini üst seviyeye çıkarmak için çalışacak. Kartal, psikolog ve diyetisyen ile dengeleri kurmak istiyor.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:25,