SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Hulk” bu sefer formasını yırtmadı

Elde ettiği başarılardan sonra formasını yırtmakla tanınan Robert Harting, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda formasını yırtmayarak dikkatleri üzerine çekti.

Güncellenme: 14:06, 14/08/2014
‘Hulk” bu sefer formasını yırtmadı

Başarıları sonrası formasını yırtmasıyla çizgi roman kahramanı “Hulk”a benzetilen, erkekler disk atmada olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Alman sporcu Robert Harting, bu defa Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda formasını yırtmayarak dikkatleri yine üzerine çekti.

İsviçre’nin Zürih kentinde devam eden şampiyonada altın madalya kazanan Harting, elde ettiği bu başarının ardından yaptığı sevinç gösterisinde foto muhabirlerinin önünde yırtar gibi yaptığı formayı çıkararak öpmesi ve yere yatıp formaya sarılmasıyla öne çıktı.

ALMAN BASININDA GÜNDEM HARTING

Alman basını, ”Hulk’ın” formasını yırtmamasına geniş yer ayırdı. Die Welt gazetesi, Harting’in büyük etkinliklerde üste üste beşinci kez aldığı zaferini formasını yırtmayarak kutladığına işaret etti.

Berlinli ”güçlü adamın” her zaman olduğu gibi formasını yırtmasını umanların sürpriz yaşadığı, ancak hayal kırıklığına uğramadıkları belirtilen haberde, Harting’in hakkında yapılacak suç duyurusuna karşı mizahi bir reaksiyon gösterdiği kaydedildi.

Bild gazetesinin haberinde de Harting’in bu kez formasını yırtmadığı ifade edilerek, Avrupa şampiyonluğunu kazanan sporcunun “uslu bir şekilde” formasını çıkardığı belirtildi.

Haberde, Harting’in bu hareketiyle formasını çıkarmamasını tembihleyen büyük annesini kızdırdığı ifade edildi.

SÖZÜNÜ TUTTU

Münih’te yayınlanan ”tz” gazetesi ise Harting’in bu kez dünyaca bilinen söz konusu zafer sevincini yapmadığı ve formasını yırtmadığına işaret edilerek, büyük annesinin Harting’in bu şekilde sevinç gösterisinde bulunmasını istemediği için formasını yırtmaktan vazgeçtiği belirtildi.

Harting’in daha önce büyükannesinin bu istediğini yerine getireceğini ifade ettiğine dikkati çekilen haberde, sporcunun bu sözünü tuttuğu kaydedildi.

‘HULK’A BENZETİLİYOR

Yarışmalarda altın madalya kazandıktan sonra sevincini formasını yırtarak göstermekle tanınan ve bu yüzden Türkiye’de “Yeşil Dev” olarak bilinen çizgi roman kahramanı Hulk’a benzetilen 29 yaşındaki Harting’e, Avrupa Atletizm Şampiyonası öncesinde ismi açıklanmayan bir kişi elektronik posta göndermiş, kamuoyu önünde bir kez daha formasını yırtması durumunda devlet sembollerini aşağılamaktan hakkında suç duyurusunda bulunulacağı tehdidinde bulunulmuştu.

Alman Atletizm Federasyonu’nun ve bu tehdidi “tümüyle aptalca ve tipik Alman davranışı” olarak niteleyen Harting’in, söz konusu elektronik postayı her ihtimale karşı avukatlara incelettiği belirtilmişti.