SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Faslı futbolcunun, Türkiye'nin müslüman bir ülke olması nedeniyle siyah-beyazlılara gelmeye sıcak bakması, Beşiktaş'ın elini güçlendirdi. Queens Park Rangers ile görüşecek olan Kartal, 9 milyon euroluk bonservis bedelini 6 milyon euroya çekmek için uğraşacak.

Milliyet’te yer alan habere göre, Lanzini ve Belhanda transferlerinde maddi engellerle karşılaştığı için olumlu sonuç alamayan Beşiktaş Yönetimi, birkaç gün önce kulübe önerilen Adel Taarabt için harekete geçti. “Sihirbaz” lakaplı oyuncuyu transfer etmek için Queens Park Rangers Yönetimi ile görüşecek olan siyah-beyazlı yönetimin önünde dev bir engel var: Milan…

Kimileri tarafından yeni Zidane, bazılarınca yeni Platini olarak nitelendirilen Faslı oyuncu, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in onayına sunuldu ve hocadan olumlu yanıt alındı. Siyah-beyazlı yönetim, ilk etapta İngiliz kulübünün yönetimiyle bonservis pazarlığına oturacak. Taarabt'ın, Türkiye'nin müslüman bir ülke olması nedeniyle Beşiktaş'a gelmeye sıcak bakması, siyah – beyazlı yönetimin en büyük kozu olacak. Geçtiğimiz sezon Milan'da bir yıl kiralık oynadığı için İtalyan kulübü tarafından da takip altında olan Faslı oyuncuyu çok iyi tanıdığını söyleyen Bilic'in, Belhanda'nın olmaması nedeniyle bu oyuncunun kaçırılmamasını yönetime söylediği öğrenildi.

Kiralama da gündemde

Belhanda için 8 milyon euroyu gözden çıkaran Beşiktaş Yönetimi Adel Taarabt için istenen 9 milyon euro bonservis bedelini ise 6 milyon euroya çekmeye çalışacak. Queens Park Rangers Kulübü'nün bonservis bedelini düşürmemesi halinde ise Beşiktaş Yönetimi bu oyuncuyu satış opsiyonlu olarak kiralamayı da gündemine alacak.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:06,