SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirel’den başsağlığı mesajı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Demirel, Türkiye Voleybol Federasyonu, Kasımpaşa ve İstanbul Başakşehir kulüpleri ile TSYD, başsağlığı mesajı yayımladı

Güncellenme: 12:29, 14/08/2014
Demirel’den başsağlığı mesajı

Vefat eden Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba için Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Voleybol Federasyonu, Kasımpaşa ve İstanbul Başakşehir kulüpleri ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), başsağlığı mesajı yayımladı.

Turgay Demirel, federasyonun internet sitesinde yayımladığı mesajında, “Öğrettiği ve yaşattığı değerlerle sporun tüm dallarındaki sporcu, taraftar ve yöneticilerin gönüllerinde yer edinen ve davranışları ile örnek alınması gereken Sayın Süleyman Seba’nın aramızdan ayrıldığını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Başta ailesi, yakınları ve Beşiktaş camiası olmak üzere tüm sporseverlerin acısını yürekten paylaşıyor, başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu, Kasımpaşa ve İstanbul Başakşehir kulüpleri de mesajlarında, merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, Beşiktaş Kulübü ve sevenlerine başsağlığı diledi.

TSYD’nin yayımladığı mesajda ise Seba’nın 16 yıllık başkanlığı döneminde beyefendi kişiliği ve icraatlarıyla taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“Beşiktaş Kulübü’nde, yaptığı reformlar, yönetim anlayışıyla adeta Türkiye’ye ışık tutan, iktidarı sırasında kulübünü tesise boğan, borçlarını kapatan ve tam 21 kupa alıp tarihe geçen ‘efsane başkanı’ her zaman her yerde minnetle, saygıyla anacağız. 88 yıllık yaşamında Beşiktaş’ı adeta yoktan var eden, başkanlığı esnasında da, diğer kulüplere de örnek olup, bir ‘baba’ şefkatiyle rakiplerine yaklaşan Süleyman Seba’nın yerini doldurmak elbette mümkün olmayacaktır. Efsaneler ölmez. Dünya durdukça, Süleyman Seba herkesin idolü olmaya devam edecektir. Mekanın cennet olsun, nur içinde yat Sayın Başkan.”

Yayınlanma Tarihi:12:23,