SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ve Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Kafkas, yaptığı açıklamada, Seba’yla çalışma fırsatı bulamadığını fakat Beşiktaş camiasından Samet Aybaba, Metin Tekin ve Feyyaz Uçar gibi çok sevdiği insanlardan onun hakkında çok iyi şeyler duyduğunu söyledi.

“İnsani değerlere sahip, Beşiktaş’a her şeyini vermeye çalışan ve bundan beklentisi olmayan büyük insanlardan birini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum” diyen Kafkas, “Seba’yı tanıyan, tanımayan herkes çok üzgün. Böyle insanlar her zaman gelmiyor. Yaşarken değeri anlaşılan insanlardan biridir. Umarın futbol camiası içinde olan insanlar büyük başkanın ismini yaşatmaya devam eder. Öncelikle Beşiktaş camiasının ve hepimizin başı sağ olsun” ifadesini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Sağlam

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un Teknik Direktörü Nurullah Sağlam da futbol ve Beşiktaş camiasını taziye dileklerini iletti.

“Sayın Seba ile hiç tanışma fırsatım olmadı ama bazı insanları hiç tanımadan da saygı duyarsınız” diyen Sağlam, şunları kaydetti:

“Süleyman Seba ile hiç tanışma fırsatına nail olmamış çok insan şu anda bu üzüntüyü yürekten yaşıyordur. Bir insanı sevmeniz ve saygı duymanız için illaki tanıyor olmanız gerekmiyor. Sayı Seba da böyle insanlardan birisiydi. Yaptıklarıyla saygıyı fazlasıyla hak eden bir insandı” değerlendirmesinde bulundu.

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Arslan

Şanlurfaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan da Süleyman Seba’yı sadece başka görmemek gerektiğini, aslında lider olduğunu anlattı.

Seba’nın bakıldığında bir kulübün temsil makamı olduğunu fakat çok doğru temsil şekli olduğunu vurgulayan Aslan, “Şahsiyetiyle, çatışmadan problemleri çözme yeteneği ve centilmenliğiyle bizim kuşaklara aktarılacak bir insan. Futbolda olmasını arzu ettiğimiz profillerden bir tanesiydi. Sadece Beşiktaş’ın değil, ‘tüm futbol camiasının başı sağ olsun’ demek lazım. Efsane başkanımızı, büyüğümüzü kaybettik, çok üzgünüz. Uzlaşmacı kişiliyle örnekti” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:55,