SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Dünya Kadınlar Grand Prix’si 1. Grup 3. ayak maçlarıyla ilgili, “Oldukça heyecanlı bir mücadele olacak çünkü grupta yer alan dört takım da finallere gitmeye hak kazanabilir” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan (TVF) yapılan açıklamaya göre bugün Rusya’nın Kaliningrad kentinde başlayacak 3. ayak maçları öncesi bir basın toplantısı düzenlendi.

Kaliningrad Radisson Hotel’deki toplantıda konuşan Barbolini, grupta bulunan dört takımın da Japonya’da düzenlenecek finallerde yer alabileceğini belirterek, “Önceki iki haftada olduğu gibi yine zorlu karşılaşmalar bizi bekliyor. Bu zorlu maçlara hazırız” ifadelerini kullandı.

Grupta yer alan tüm takımlar kadar kendilerinin de finallere kalma şansı bulunduğunu kaydeden Barbolini, bunu başarmalarının, Dünya Voleybol Şampiyonası öncesinde en iyi takımlar arasında oldukları anlamına geleceğini vurguladı.

Almanya Milli Takımı Antrenörü Giovanni Guidetti ise asıl hedeflerinin finallerde yer almak olmadığını belirterek, “Her maçta biraz daha iyi olmayı hedefliyoruz. Dünya Şampiyonası öncesinde önümüzdeki zamanı iyi değerlendirmek için çalışıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İtalya Milli Takımı Antrenörü Marco Bonitta da son derece önemli bir hafta olacağını kaydetti. Tüm takımların asıl hedefinin Dünya Şampiyonası olduğunu vurgulayan Bonitta, “Finallere kalarak Dünya Şampiyonası öncesinde yüksek seviyede maçlar oynamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Rusya Milli Takımı Antrenörü Yury Marichev ise şu değerlendirmede bulundu:

“Seyircilerimize en iyi performansımızı izletmek istiyoruz. Bizim için finallere gidebilmek çok önemli. Kadromuzda çok sayıda yeni oyuncu var. Bu oyuncuları takıma dahil edebilmek için çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

A Milli Takım, 3 ayak ilk maçını bugün TSİ 16.40’ta Almanya ile oynayacak.