SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Didier Drogba’nın ayrılmasının ardından golcü arayışlarını sürdüren Galatasaray’da gündeme Roberto Soldado, Lucas Podolski ve Joel Campbell’ın isimler gelmişti. Üç oyuncu için girişimlerde bulunduğu iddia edilen sarı-kırmızılı ekibin savunma için düşündüğü ismin ise Eder Balanta olduğu iddia edilmişti.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Radyospor’da Özgür Sancar’ın sunduğu Spor Kazanı programına katılarak transfer gündemi ile ilgili verdi. İlk olarak Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatı ile ilgili konuşan Aysal şunları söyledi:

“Süleyman Seba, futbolumuzun yetiştirdiği nadir yöneticilerinden, duayen başkanlardan biri. Bütün Türk sporu için büyük bir kayıp. Kendisini maalesef kısa süre tanıma fırsatı buldum. Gerçekten kaybımız çok büyük, bundan dolayı üzüntümüğz de çok büyük. İnşallah Süleyman Seba’ya layık başkanlar oluruz. Türk sporuna her zaman ışık vermeye devam edecek.”

TRANSFER POLİTİKASINI AÇIKLADI

Takıma yapılacak takviyeler konusunda da konuşan Aysal “Galatasaray’ın kadrosu en zengin kulüplerden biri. Takımda büyük değerler, yetenekler var. Yeni hocamız bunları değerlendirmeye çalışıyor. Tespit ettiği eksikller için belki bir iki tane daha transfer devreye girebilir. Hocamızın tercihi hırslı genç yetenekler. Biz de buna uygun çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Son olarak gündeme gelen isimler hakkında da açıklamalarda bulunan Aysal, savunma transferi ile ilgili “Balanta olabilir ama başka alternatiflerimiz de var. Bunların tabi hem bütçeye hem de neticeye uygun olanı seçmeyi istiyoruz” cevabını verdi. Aysal, isimleri gündeme gelen Soldado, Podolski ve Campbell’ın transfer olasılıkları ile ilgili soru üzerine ise “Hocamızın talep etiği oyuncu profilini söyledim. Buna uygun olup olmadıklarına siz karar verin” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:50,