SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Veysel Sarı’nın gelen sorulara verdiği yanıtlar;

“Bizim açımızdan dördüncü yıldız çok önemli. Dördüncü yıldız için mücadele edeceğiz. Senenin sonunda gülen taraf olmak istiyoruz. Bunun için kamplar yorucu geçiyor. Hazırlıklarımız iyi gidiyor, inşallah sene sonuna kadar böyle gider ve sezon sonunda mutlu olan taraf biz oluruz.

Tabii ki benim buraya gelme sürecim de Eskişehir’de 1 ay kadro dışı kaldım. Ben kritik bir süreyi idmansız geçirdim. Zaman zaman performansım iyi oldu, zaman zaman düştü. Ben bu durumu kampa bağlıyorum. Bu sezon kamp iyi geçiyor. Futbol benim işim, hakkını vermem lazım.”

“TARIK İLE SÜREKLİ GÖRÜŞÜYORUM”

Sağ bek transferini bilmiyorum, benim işim çok çalışmak. Tarık iyi bir oyuncu, kendi adına her şey hayırlı olsun. O benim bileceğim iş değil. Transfer olur veya olmaz, bu beni ilgilendirmez. Benim görevim kendi işimi en iyi şekilde yapmak. Şans gelirse bunu değerlendirmek istiyorum.

“Tarık benim çok samimi arkadaşım. Sürekli görüşüyoruz. Elinde olan bir şey yok.”

“HOCALARI KONUŞMAK BANA DÜŞMEZ”

“Teknik direktörlerimizi konuşmaya gerek yok. Biri Roberto Mancini, diğeri Cesare Prandelli. Onları konuşmak bana düşmez.

Takım olarak hazır değiliz. Şu an çok çalışıyoruz. Ben de hazır değilim. Şampiyonlar Ligi’nde bana şans gelirse çok güzel olur, o seviyede oynamak istiyorum.

Futbolda özgüven çok önemli. Kendinde bunu hissedersen çok farklı bir karaktere bürünürsün. Biz Galatasaray’ın başarısı için ter dökeriz. Sağ bekte kim oynarsa oynasın, Galatasaray başarılı oluyorsa bu güzeldir.”

“ESKİŞEHİRSPOR’A 4.5 SENE EMEK VERDİM”

“Benim Eskişehirspor’a kişisel olarak kırgınlığım yok, yöneticilere var. Ben orada 4.5 sene emek verdim. Beni ben yapan Eskişehirspor’dur. Benim neyim var, neyim yok Eskişehirspor sayesindedir. Ancak, böyle ayrılmamalıydık.

Takımla birlikte, altyapıyla birlikte organizasyon vardı. Bu aile bağını güçlendirir. Bu ortam devam ettiği sürece ligde aldığımız sonuçlarda iyi olacaktır.”

“HER HOCANIN BİR STİLİ VARDIR”

“Hem hoca bakımından olsun, hem arkadaşlık bakımından olsun bir kamp döneminden geçiyoruz. Bir arkadaşımız sakatlandığı zaman hepimizin canı acıyor. Mancini’yi buradan kötülemek bana düşmez. Sağolsun, ben ondan çok şey öğrendim. Her hocanın bir stili vardır. Biz bunu tartışamayız.

Prandelli yeni bir hoca, yeni bir ortam. Bu senenin sonunda tarihe geçeceğiz, bir ilk olacak. Herkes bunun bilincinde olduğu için daha çok kenetleniyor.

Dördüncü yıldız, Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti olduğu için daha önemli oluyor. Bu başarı herkese nasip olmaz. Buradaki herkese nasip olacak. Sene sonunda böyle bir başarı yakalarsak kendime göre bir hikaye düşünürüm. Şimdi bunu düşünmüyorum.”

“TRANSFER GELİR VEYA GELMEZ”

Bizim kamp temposu hiç düşmedi. Çok ağır idmanlar yapıyoruz. Ancak, bundan şikayet etmiyoruz. Çünkü, bu bizim işimiz ve biz de en iyi şekilde yapıyoruz.

Sonuçta bir takımız biz, transfer gelir veya gelmez. Taraftarı da mutlu etmek için onlar bizim, bizim onların yanında olması gerekiyor. Başarılı olursak, onlar bizi daha çok sahiplenir. Gereken mutluluğu veririz.”

VEYSEL’DEN ÇOK İLGİNÇ FENERBAHÇE CEVAPLARI

Veysel, Fenerbahçe ile Ersun Yanal arasında yaşanan olaylarla ilgili olarak; “Ersun Hoca, beni sağ beki sevdiren, oynatan, aşılayan hocadır. İyi bir hoca, iyi bir eğitmen olduğunu biliyorum. Çünkü ben bunu yaşadım.” dedi.

Türkiye’nin en iyi sağ bekinin kim olduğuyla ilgili bir muhabirin sorusuna; “Türk olarak bana göre en iyi sağ bek Gökhan Gönül.” cevabını verdi.

Son olarak, Süper Kupa maçıyla ilgili soruya ise; “Ortada bir kupa varsa sonucu bellidir” diyerek net ve özgüvenli bir yanıt verdi.