SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Üst düzey mücadele ettik’

Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yusuf Düzer, milli takımın Hırvatistan'da düzenlenen Gençler Dünya Güreş Şampiyonası'nda dünya üçüncüsü olmasına ilişkin, "Takımımız 50-60 ülkenin katıldığı şampiyonada başarılı takımları geride bıraktı. Üst düzey mücadele ettik" dedi.

Güncellenme: 13:21, 13/08/2014
‘Üst düzey mücadele ettik’

Düzer, yaptığı açıklamada, elde ettikleri başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirterek, gelecek yıllarda madalya sayısında artış yakalayarak birincilikler elde etmek istediklerini söyledi.

Dünya Şampiyonası’na 17-18 yaş grubuyla katıldıklarını ve önemli başarılar elde ettiklerini anlatan Düzer, gelecek yıl İstanbul’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda takım halinde şampiyonluk hedeflediklerini kaydetti.

Düzer, en büyük amaçlarının 2016 ve 2020 Olimpiyatları’na sporcu yetiştirmek olduğunu dile getirerek, “Yetiştereceğimiz sporcuları kürsünün en üst seviyesine çıkarmak istiyoruz. Federasyon Başkanımızın bize katkısı çok büyük. Sporcu ve antrenör jenerasyonumuz da genç. Dinamik çalışıyoruz. Türk milletine layık olmaya çalışıyoruz. Takımımız 50-60 ülkenin katıldığı şampiyonada başarılı takımları geride bıraktı. Üst düzey mücadele ettik. Çocuklarımız minderde sonuna kadar mücadele etti” şeklinde konuştu.