SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Sakatlığı nedeniyle birkaç ay futbol sahalardından uzak kalacak olan Manchester City’nin İspanyol forveti Alvaro Negredo, kulüpten moralini daha da bozacak bir haber almak üzere.

Sağ ayağındaki 5. tarak kemiğinde kırık tespit edilen ve yeşil sahalara Eylül’de dönmesi beklenen Negredo, Manchester City’nin UEFA’ya sunduğu Şampiyonlar Ligi kadrosunda yer almayacak. UEFA’nın kulübe verdiği cezaya takılan Negredo’nun, 21 oyuncu ve 16 yabancı ile ‘Devler Ligi’nde mücadele etmesi gereken Manchester City’de dışarıda kalan isim olacak.

Negredo’nun sakatlığı nedeniyle Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk iki maçı kaçıracak olacağını düşünen Manchester City Menajeri Manuel Pellegrini, İspanyol golcüyü UEFA kadrosuna dahil etmeyecek. Son olarak Porto’dan Eliaquim Mangala’nın transferi ile takımdaki yabancı sayısını 17’ye yükselten Pellegrini, büyük bir aksilik olmazsa Şampiyonlar Ligi’nde yer alamayacak isim olarak Negredo’yu seçecek. Pellegrini, kararını bu ay sonuna kadar vermek zorunda.

Geçtiğimiz sezon Sevilla’dan 25 milyon Euro’ya alınan İspanyol yıldız, geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 8 karşılaşmada 5 gol atarak takımına önemli bir katkı sağlamıştı.

Yayınlanma Tarihi:16:34,