SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GSTV’ye açıklama yapan tecrübeli oyuncu, gönül verdiği kulübe transfer olduğunu, bu nedenle heyecan duyduğunu ifade etti.

İyi bir kadroyla yeni sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olacaklarını kaydeden milli basketbolcu, başantrenör Ergin Ataman yönetiminde güzel işler başaracaklarına inandığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Geç oldu belki, bu da konuşuluyordur ama ben bu sene sahada kanımın son damlasına kadar mücadelemi yapacağım ve hep beraber birlikte büyük başarılara imza atacağız inşallah. Bir sürü spekülasyon çıkarılsa da en iyi kadro kurulacak ve şampiyonluğun en büyük adayı olacağız. Umarım her şey güzel olur, sakatlıksız, kazasız, belasız bir sezon geçiririz. Galatasaray’ın en büyük avantajı taraftarıdır. Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker yatırım yaptılar ama geçen sene de bu durum benzerdi ve ‘Galatasaray yine son şampiyondu’ diyebilirim. Benim için son şampiyon Galatasaray’dır. Son maça çıkılmadı, seride durum 3-3’tü, yüzde 50 şans vardı. Ondan önceki sene de şampiyondu. Bütçenin yanı sıra takım kimyası ve taraftar da çok önemli. Ergin Ağabey gibi değerli bir koçumuz var. Hep birlikte çok güzel işler başaracağız.”

Beko Basketbol Ligi 2013-2014 sezonu play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker ile karşılaşan Galatasaray Liv Hospital, 3-3’lük eşitliğin bulunduğu seride son maça çıkmadığı için sarı-lacivertli ekip sezonun şampiyonu olmuştu.