SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik Kampı başvuruları uzatıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın toplumlar arasında dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek için hayata geçirdiği "Uluslararası Gençlik Kampı" başvurularının süresi uzatıldı.

Güncellenme: 10:28, 13/08/2014
Gençlik Kampı başvuruları uzatıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, daha önce 15 Ağustos olarak açıklanan projenin son başvuru süresinin 17 Ağustos saat 18.00’e kadar uzatıldığı bildirildi.

Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Katar, Kuveyt, Cezayir, Fas, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün ve Makedonya’dan gelecek 240 gencin, uluslararası kamplardan ücretsiz faydalanabileceği belirtildi.

Projeyle ortak kültür mirasına sahip ülke gençlerini buluşturarak, dünya sorunlarına karşı duyarlı bir neslin yetişmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Samsun’daki 19 Mayıs Gençlik Kampı ve Trabzon’daki Düzköy Gençlik Kampı’nda düzenlenecek etkinliğe katılmak isteyenlerin şu özelliklere sahip olması gerektiği kaydedildi:

“18-22 yaşlarında olmak. Kampta iletişim dili İngilizce olacağı için etkili iletişim sağlayabilecek şekilde çok iyi derecede İngilizce bilmek. Ülkesini temsil edebilecek düzeyde kendi tarihi, kültürü, değerleri, siyasal, ekonomik ve toplumsal yapısı hakkında bilgi sahibi olmak. Tartışmalara katkı sağlayabilecek bilgi ve kültürel donanıma sahip olmak. Gençlik çalışmalarında veya topluma yararlı hizmetlerde aktif olmak. Başkalarıyla etkili iletişim ve diyalog kurabilecek, paylaşımcı ve takım çalışmasına yatkın vasıfları taşımak. Devletler ve gençler arasında dostluk ilişkilerini geliştirmeye istekli olmak.”