SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor’un asbaşkanı Bülent Konca, ilk etapta 900 bin Passolig kartı satışı hedeflediklerini, bundan da yaklaşık 22 milyon TL’lik gelir sağlayacaklarını söyledi.

Konca, Passolig kartı tanıtımıyla ilgili kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, yeni sezon öncesinde 12 oyuncu transfer ettiklerini belirtti.

Bu yıl Avrupa kupalarına gidebilecek ve İstanbul takımlarıyla yarışabilecek kulüp haline gelmek istediklerini ifade eden Konca, genç, mücadeleci, inatçı takım olmayı hedeflediklerini vurguladı.

Artık yasal zorunluluk olan Passolig kartını taraftarın zaman kaybetmeden alması gerektiğine işaret eden Konca, “Alacağınız her Gaziantepspor logolu kart, kulübünüze gelir olarak dönecek. Bu kartların yaygınlaştırılması için mevzuatın el verdiği sürece gerekli kampanyaları düzenlemeye çalışıyoruz” dedi.

Passolig kartını sadece maça giriş kartı olarak düşünülmemesini isteyen Konca, bu kartın kentteki ulaşımda kullanılan Gaziantep27 ile eş değer olacağını, aynı zamanda kredi kartı olduğunu kaydetti.

Passolig kartı kullanınca herkesin aynı zamanda kulübe maddi gelir desteği sağlayacağını dile getiren Konca, şöyle konuştu:

“Sanayi ve marka şehir Gaziantep için makul bir hedef belirledik. İlk etapta 900 bin Passolig kartı satışı hedefliyoruz. Bunu başardığımızda kulübümüze 22 milyon TL gelir sağlanmış olacak. Bu gelir sağlandığında Gaziantepspor’un çehresi ve hedefleri değişecektir. Belki de şampiyonluğa oynayan bir Gaziantepspor oluşturma hayalimiz gerçekleşecektir.”

400 milyon liralık destek

Passolig Genel Menajeri Enis Tuna da Türkiye’deki futbol ekonomisine 10 yıl içinde 400 milyon lira ilave katkı sağlayacak bir yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Tüm kulüplerin maçlarını yapacakları statlardaki teknik düzenlemeler için de 100 milyon lira yatırım yaptıklarını aktaran Tuna, 10 yıl içinde kulüplere 150 milyon lira ödemeyi garanti ettiklerini belirtti.

Kartın alınmasıyla hem kulübe katkı sağlandığını, hem de maçların güvenli şekilde izlenmesine olanak tanındığını vurgulayan tuna, kartın www.passo.com.tr adresinden veya stat gişelerinden alınabileceğini söyledi.

Taraftarların artık oturduğu yerden maç bileti alabileceğin işaret eden Tuna, alınan ancak gidilmeyecek maçlara ait biletlerin başka bir Passolig kartı sahibine devredilebileceğini sözlerine ekledi.