SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok sert bir dille açıklama yaptı

Teknik Direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ağır ithamlarına cevap verdi. İşte Yanal’ın yaptığı yazılı açıklama...

Güncellenme: 11:19, 13/08/2014
Çok sert bir dille açıklama yaptı

Milliyet’te yer alan habere göre, Teknik Direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bir gazeteye verdiği röportaja ağır ithamlarına cevap verdi.

İşte Yanal'ın yaptığı yazılı açıklama:

“Sporumuzun en değerli kulüplerinden birinin başkanıyla medya üzerinden tartışmaya girmek benim tarzım olmamakla birlikte ele aldığı konular cevap vermeyi gerektirmektedir:

1 Sayın Başkanın çalışmalarda bilgisayar kullanmamla ilgili eleştirileribakış açılarımızdaki derin farkı ortaya koymaktadır. Sayın Yıldırım tarafından günümüzde bilgisayar teknolojisini kullanmanın eleştiri konusu yapılması son derece düşündürücüdür. Bilgisayar teknolojisini kullanmam, Türkiyeliginde en çok koşan, teknik istatistiklerde en yüksek takımın Fenerbahçe olmasını ve önemli puan farkıyla şampiyonluğu getirmiştir.

2 Çalışma programlarını “bayan arkadaşlara” göre planladığım konusu, futbol bilen herkes için hem şaşırtıcı hem de sayın Yıldırım'ın bu tür konulara girmek zorunda hissetmesi üzüntü vericidir. Bir futbol kulübünde çalışma programları yıllık olarak belirlenir. Hazırlık döneminde ise, özel maçların tarihi belli olduktan sonra ligin ilk haftasına kadar program yapılmıştır.Kişiye ya da kişilere özgü program yapılmaz. Program 14 Temmuz'da, hazırlık döneminin başında açıklanmıştır.

3 Genç futbolcuları kazanmak konusunda bir açıklamaya gerek olmasa da, hatırlatmam gerekir ki, futbolcu kazanmakla ilgili suçlanacak en sonteknik direktör olduğum spor kamuoyunun malumudur. Turkiye futboluna kazandırdığım birçok genç oyuncu ulusal ve uluslararası başarılarıyla herkesin bilgisindedir.

Sonuç olarak futbolla ilgili konuların, futbol üzerinden tartışılması etik olarak daha doğrudur. Geçtiğimiz sezonun başlarında futbolcuları fazla çalıştırmakla suçlanmışken, bugün sayın Yıldırım tarafından aksinin iddia edilmesi üzüntü vericidir. Sayın Yıldırım'ın dar röportajında dediği gibi bu tavır kendisinin tarzıdır.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:18,