SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Süleyman Seba; beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış örnek bir kişilikti” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gül mesajında, Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydederken, “Süleyman Seba; beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış örnek bir kişilikti” ifadelerini kullandı.

Bütün hayatını Beşiktaş’a ve Türk sporuna adayan Süleyman Seba’nın sadece kendi kulübüne hizmet etmediğini kaydeden Gül, Türk sporuna da çok değerli katkılarda bulunduğunu vurguladı.

Eylemleri ve söylemleriyle sporun bir dostluk ve kardeşlik olduğunu ortaya koyan Süleyman Seba’nın her zaman saygıyla hatırlanacağını belirten Gül, Seba’ya Allah’tan rahmet dilerken, Beşiktaş Kulübü’ne ve tüm spor camiasına taziyelerini iletti.