SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toure’yi de ‘KAP’acaklar!

Transfer döneminin hızlı takımı Trabzonspor, Kolo Toure’yle büyük oranda anlaştı. 33 yaşındaki savunmacı ile son pürüzlerin giderilmesiyle imzalar atılacak.

Güncellenme: 08:33, 12/08/2014
Toure’yi de ‘KAP’acaklar!

AMKSPOR

Fırtına uzun süredir peşinde olduğu Kolo Toure'de mutlu sona çok yaklaştı… Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic'in bizzat Fildişili stoperle temasa geçmesinin ardından Toure ile söz kesen bordo-mavililer, oyuncunun kulübü Liverpool'la da pazarlıklarını son aşamaya taşıdı. 33 yaşındaki savunmacı ile yıllığı 2.5 milyon Euro'ya anlaşan Trabzonspor, Liverpool'a da 2 milyon Euro önerdi. İngiliz temsilcisiyle olan küçük pürüzlerin giderilmesiyle bordo-mavililerin transferi Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na bildirmesi bekleniyor.

HALILHODZIC’İN LİDERİ OLACAK

Daha önce Kolo Toure ile Fildişi Sahilleri Milli Takımı'nda beraber çalışan Vahid Halilhodzic, 33 yaşındaki stopere Trabzonspor'da saha içi liderliği görevini verecek. Premier Lig'de uzun yıllar Arsenal, Manchester City gibi üst düzey takımların formasını terleten Toure'nin tecrübesinden yararlanmak isteyen Boşnak çalıştırıcı, başarılı futbolcunun bir an önce bordo-mavililerin yeni sezon hazırlıklarına gelmesini istiyor.