SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United, stada tablet bilgisayarların sokulmasını yasakladı.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, yeni teknik direktörü Louis van Gaal yönetiminde bu akşam sahası Old Trafford’daki ilk karşılaşmasına çıkacak “Kırmızı Şeytanlar”ın yönetimi, bir dizi güvenlik önlemi aldı.

İspanya’nın Valencia takımıyla karşılaşacak kulüp, taraftarlarına gönderdiği e-postada, bu sezon evlerinde oynayacakları maçlardaki güvenlik prosedürlerine ilişkin seyircileri haberdar etmek istediklerini belirterek, “Taraftarlar 15×10 santimetre ebatından daha büyük elektronik cihazlarla stada giremez. Örneğin tablet ve diz üstü bilgisayarlar bugünden itibaren yasaklanmıştır. Ayrıca büyük çanta, kamera, büyük lense sahip fotoğraf makineleri ve küçük pet şişedeki su dışında sıvı maddelerle stada girmek de yasaktır. İşbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Bazı taraftarlar, karar sonrası şaşkınlıklarını sosyal medya plaformları üzerinden paylaştı. Birçok taraftar, Old Trafford Stadı’ndaki yeni güvenlik tedbirlerinin havaalanlarındakinden daha sıkı hale geldiği yorumunu yaptı.