SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“F.Bahçe’de yaşananlar beni ürküttü”

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, NTV Spor'da canlı yayınlanan Spor Servisi programına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:59, 12/08/2014
“F.Bahçe’de yaşananlar beni ürküttü”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Milliyet gazetesindeki röportajı gündeme bomba gibi düştü. Yıldırım’ın Yanal’a ağır şekilde yüklendiği röportajı gerçekleştiren Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Spor Servisi programına telefonla bağlandı…

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, NTV Spor’da canlı yayınlanan Spor Servisi programına telefonla bağlandı.

 

Tayfun Bayındır, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı röportajın gündeme bomba gibi düşmesinin ardından görüşmenin detaylarını Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol ile paylaştı.

“BENİM MESLEK ETİĞİM BUNA EL VERMEDİ”

Bayındır, “17 yıldır Aziz Yıldırım ile konuşmuş, röportaj yapmışımdır. İlk defa bu kadar açık konuştu. Yazdığımın bir 10 katı daha var. ‘Başkan ben bunu yazamam’ dedikçe, Aziz Yıldırım ‘Hayır yazacaksın’ dedi. Özel hayatla ilgili olduğu için yazmam ben onları. Benim meslek etiğim buna el vermedi. Bana altın tepsiyle sunulmuş bir haber olmasına rağmen yapmadım” dedi.

“FENERBAHÇE’DE YAŞANANLAR BENİ ÜRKÜTTÜ”

Yıldırım’ın Ersun Yanal’ı teknik direktörlüğe neden getirdiğini de anlattığını belirten Bayındır, “Fenerbahçe gibi çok büyük bir külüpte yaşananlar gelecekle ilgili beni ürküttü. Sayın Aziz Yıldırım, Ersun Yanal’ın Milli Takım’da, Ankaragücü’nde ve Gençlerbirliği’nde başarısız olduğunu söyledi. Şampiyonluğu olmadığını belirtti. Ben de kendisine, ‘Bunları biliyordunuz neden kendisiyle sözleşme imzaladınız?’ şeklinde sordum. Kendisi de ‘Kıramayacağım insanlar devreye girdi. Kendisiyle bir araya geldik ve bana ben değiştim dedi ve ben de buna inandım’ dedi” şeklinde konuştu.

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:49,