SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Es-Es’ten Tarık ve Erkan açıklaması

Galatasaray'ın transfer gündeminde yer alan Eskişehirsporlu Tarık Çamdal ve Erkan Zengin için kırmızı siyahlı kulübün asbaşkanı Mehmet Akman önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 15:53, 12/08/2014
Es-Es’ten Tarık ve Erkan açıklaması

Radyospor’da açıklamalar yapan Eskişehirspor Asbaşkanı Mehmet Akman, “Tarık Çamdal’ın transferi için 6 milyon euro belirledik. Futbolcu takası istemiyoruz. Buna yakın bir rakam olur, biraz aşağısı olur; bunlar masaya oturulunca konuşulacak şeyler. Sayın Ünal Aysal’ın görüşüne saygı duyuyorum. Onların da bir mali bütçesi vardır. Saygı duyuyorum. Sonuçta her iki taraf için de hayırlı olacaksa gerçekleşsin.

BEŞİKTAŞ, TRABZONSPOR VE İKİ BUNDESLIGA TAKIMI

Erkan Zengin ve Tarık Çamdal için Galatasaray’ın yanı sıra Beşiktaş ve Trabzonspor ile Almanya Bundesliga 1’den iki takımın teklifi olduğunun belirten asbaşkan Akman, “Somut bir şey yok şu anda. Transferler enteresan gidiyor. Son dakikaya kadar transferler devam ediyor. Bakalım süreç neyi gösterecek. Beşiktaş ve Trabzonspor’dan futbolcu takası teklif ediliyor; ama biz bize önerilen değil, bizim ihtiyacımız oyuncuyu alırsak ancak takas formülüne sıcak bakarız. Örneğin Alper Potuk transferinde takasta gelen Bienvenü vardı. Biz hiçbir fayda sağlayamadık. Bizim istediğimiz oyuncuyu kulüpler vermiyor. Bu nedenle biz transfer için rakamı nakit olarak alırız. Ya da istediğimiz oyuncuyu alırız. İkisi de olmazsa transferler gerçekleşmez” diye konuştu.

ALMANLARIN TEKLİFİ DAHA İYİ

İki futbolcu için Alman takımlarından gelen tekliflerin daha cazip olduğunu belirten Mehmet Akman, “Biz sadece kulübün menfaatleri açısından değil, futbolcuların fikirleri açısından da bakıyoruz. Bir kaç gün içerisinde bu transferler gerçekleşmezse zaten biz futbolcularımızı satma konusunu kapatacağız. Her iki futbolcumuz da bizimle devam edecek” dedi.