SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi ekiplerinden Çanakkale Belediyespor, yeni sezon için bir araya geldi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı İsmet Güneşhan, yönetim kurulu üyeleri, teknik ekip ve sporcular Çanakkale Belediyesi Tesisleri’nde bir araya geldi. Gökhan, burada yaptığı konuşmada, kendi bütçeleri, sponsorlarla geçen yıl tecrübesizliklerini yenmek için mücadele ettiklerini, zor da olsa ligde tutunmayı başardıklarını söyledi.

Oyunculara ve teknik heyete kendilerini tercih ettikleri için teşekkür eden Gökhan, doğru bir seçim yaptıklarını, Çanakkale’de bulunmaktan mutlu olacaklarını belirtti. Gökhan, Çanakkale’nin farklı bir kent olduğuna işaret ederek, “Bu takımı kurmadaki temel hedefimiz, Çanakkale’nin yetişmekte olan gençlerine amatör sporu, voleybolu sevdirmek, onları spora teşvik etmek. Sizlerin Çanakkale’nin gençlerine, kızlarına, yetişmekte olan çocuklara örnek olmanızı talep ediyoruz” diye konuştu.

Antrenör Üzeyir Özdurak ise yeni sezonu açtıklarını, gayet iyi bir başlangıç yaptıklarını, sonunu da iyi getireceklerini kaydetti. Hedeflerinin geçen sezon son maçlara kalan bölümü yaşamamak olduğunu anlatan Özdurak, “Her şeyden önce iyi voleybol sergileyeceğiz. Ondan sonra ligde kalmayı garantileyip, eğer mümkün olursa da play-off oynamak istiyoruz. İnanıyorum ki bu hedeflerden en az iki tanesini yakalayacağız” dedi.

Bu sezon takım kaptanlığına getirilen Funda Bilgi, geçen yıl ki sıkıntıların yaşanmadığı, sakatlıkların olmadığı, hedefledikleri başarıyı yakalayabilecekleri bir sezon olmasını diledi.