SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta 10 numara bilmece!

Teknik direktör Bilic’in Belhanda isteğine kulak tıkamayan yönetim, Ruiz’i de sıcak tutuyor. İki futbolcunun temsilcileriyle Bodrum’da masaya oturuldu.

Güncellenme: 08:16, 12/08/2014
Beşiktaş’ta 10 numara bilmece!

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş’ta transfer rüzgarları bitmek bilmiyor. Bu sezon Cenk Tosun, Ramon Motta, Demba Ba ve Gökhan Töre'yi renklerine bağlayan siyah-beyazlılar, yaratıcı bir orta saha oyuncusuyla kadroyu güçlendirmek istiyor. Daha önce gündeme gelen Manuel Lanzini ve Marko Marin'in elden kaçmasıyla birlikte Beşiktaş'ta gözler Younes Belhanda ile Bryan Ruiz'e çevrildi. “Transferde geç kalıyoruz” diyen Bilic'e kulak veren yönetim, Hırvat hocanın ısrarla istediği Belhanda'nın menajeriyle masaya oturdu. Bodrum'da bulunan Başkan'ın görüşmeleri burada sürdürdüğü öğrenildi.

TÜM ŞARTLAR ZORLANACAK

Ancak Belhanda transferinde yaşanabilecek tüm olumsuzlukları gözönünde bulunduran Fikret Orman, Ruiz konusunda da temasları koparmış değil… Başkan'ın, Ruiz'in temsilcileriyle de son bir görüşme yaptığı ve işi imza noktasına getirdiği öğrenildi. Belhanda transferini istediği rakama bitirmek isteyen Fikret Orman, şartları zorlayacak. Ancak aradaki fark kapanmazsa rota Ruiz'e dönecek ve imzalar atılacak.

BELHAN 7 MİLYON EURO

Belhanda için kulübü Dinamo Kiev 7 milyon Euro istiyor. Ülkedeki iç karışıklık sebebiyle takımdan ayrılmak isteyen Faslı futbolcu da Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakıyor. Ancak siyah-beyazlılar bu rakamın biraz daha aşağıya çekilmesi halinde transfere onay verecek. Genç oyuncu da Kiev'e indirim için baskı yapıyor. Aksi takdirde rota Ruiz'e dönecek.

RUIZ 4 MİLYON EURO

Bryan Ruiz konusunda anlaşmazlık yok… İki taraf da bonservis ve yıllık kazanç konusunda el sıkıştı. Fulham'a 4 milyon Euro verilecek. Kosta Rikalı oyuncu da senelik 1.5 milyon Euro kazanacak. Ancak ilk tercih olan Belhanda'nın durumu, Bryan Ruiz konusundaki kararı da etkiliyor. Faslı oyuncu gelmezse, Beşiktaş'ın yeni 10 numarası Ruiz olacak.