SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli atlet Melahat Kokalp, eski Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili’ye babalık ve nafaka davası açtı. 2001’de spor camiasında tanıştığı Bilgili ile olan birlikteliği sırasında hamile kaldığını iddia eden Kokalp, Bilgili’nin çocuğu ABD vatandaşı olsun diye doğum için kendisini ABD’ye gönderdiğini ve 2005 yılında Down sendromlu bir erkek çocuk dünyaya getirdiğini anlattı.

Yaklaşık üç ay Amerika’da kalan Kokalp, daha sonra İstanbul’a geldi. Bilgili’nin ilk üç ay çocuğuyla yakından ilgilendiğini, ancak daha sonra ilgi ve alakasını kestiğini öne süren Kokalp, mahkemeye başvurarak şikâyetçi oldu. İstanbul Aile Mahkemesi’ne dava açan Kokalp dilekçesinde “Serdar bana evlenme vaadinde bulundu. Hamile kalınca da beni tek başıma bırakarak beni dilini bilmediğim bir ülkeye gönderdi. Para gönderip, sadece telefon açarak, teselli, telkin ve diretme sözleriyle geçiştirdi. Doğum sırasında bahaneler üreterek, yanıma gelmedi. İstanbul’a geldikten sonra çocuğunu sadece 3 aylıkken gördü ve sevdi. Daha sonra da babalığını inkar etti” dedi.

Bilgili’nin ilk aylarda oğlunu “Sen benim veliahtımsın” diyerek sevdiğini anlatan Kokalp, Bilgili’nin başka bir erkek çocuk sahibi olduktan sonra kendisinden olan oğlunu unuttuğunu, vaatlerinin bir kandırmacadan ibaret olduğunu anladığını söyledi. Aylık 20 bin lira nafaka talep eden Kokalp, oğlunun masraflarının ağır olduğunu belirtti.

ARANAN FITNESS HOCASI OLDU

11 yaşında milli atlet olan Melahat Kokalp, 800 ve 1500 metrede açık hava genç, yıldız ve büyükler rekorlarını 1987- 1993 arasında elinde tuttu. 1992’de Balkan Kros şampiyonluğunu kazandı. 1995’te Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda ayağını inciten Melahat Kokalp, atletizme veda etti. Sonrasında Türkiye’nin en iyi fitness hocalarından biri oldu. Serdar Bilgili bir dönem Kokalp’ten özel fitness dersi aldı.

Sabah / Neslihan Keskin