SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Yıldırım Kartal’a o soruyu sordu!

Ersun Yanal’ın istifası sonrası herkes F.Bahçe’nin yeni teknik direktörünü merak ederken dün çok kritik saatler yaşandı. Resmi açıklama bugüne kalırken Kartal, başkana 4. yıldızın sözünü verdi...

Güncellenme: 09:04, 12/08/2014
Başkan Yıldırım Kartal’a o soruyu sordu!

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Ersun Yanal'ın olaylı istifasından sonra Fenerbahçe'de gündemin 1 numaralı maddesi yeni teknik adamın kim olacağı… Yönetim dün bir araya geldi ve alternatifleri değerlendirdi. Toplantının bir bölümünde şu anda takımı çalıştıran İsmail Kartal da yer aldı. Kartal, Başkan Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelttiği, “Başarılı olabilir misin?” sorusuna, “Takımı şampiyon yaparım” diye yanıt verdi.

BUGÜN RESMEN AÇIKLANACAK

Daha sonra İsmail Kartal odadan ayrıldı ve yöneticiler görüşmeye devam etti. Yönetim bugün saat 12.00'de Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu'yla bir araya gelerek toplantı yapacak ve yeni hocanın kim olduğunu açıklayacak. Bu isim büyük bir ihtimalle İsmail Kartal olacak. Kartal'ın futbolcularla olan diyaloğu, onun en önemli avantajı olarak ön plana çıktı.

1 SENELİK MUKAVELE YAPILACAK

Yanal’ın futbolcularla ilişkilerinin kötü olduğu konuşuluyordu. Kartal göreve başlarsa son dönemin en önemli yarışında takımın başında bulunacak. Çünkü sezon sonu F.Bahçe veya G.Saray mutlu sona ulaşırsa formasına 4. yıldızı takacak. Kartal'la 1 senelik sözleşme imzalanacağı ve yönetici Selim Kosif'in de Samandıra'dan sorumlu olacağı konuşuluyor. Kaleci antrenörü Murat Öztürk de Kartal'ın yardımcısı olacak.

TEK HANDİKABI LİG TECRÜBESİ!

1996'da Fenerbahçe altyapısında antrenörlüğe adım atan İsmail Kartal, 1 sezonluk Karabük macerasının ardından yuvasına geri döndü. 2004-05'te Sivas-spor'u Süper Lig'e çıkaran Kartal, daha sonra Mardin, Altay, Malatya, Ordu ve A.Selçuklu'da teknik patronluk yaptı. Sivas'taki başarısını bir daha tekrarlayamayan Kartal'ın Süper Lig tecrübesinin bulunmaması en büyük handikabı olarak gösteriliyor.

ANALİZ UZMANI

İsmail Kartal, özellikle yaptığı analizlerle Aykut Kocaman döneminde UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin yarı finale çıkmasının gizli kahramanlarından biriydi. Kocaman, Avrupa Ligi maçlarında Kartal'ın yaptığı analizler sonrası takımın sistemini ve oyun planını belirlemişti.

Yayınlanma Tarihi:09:01,