SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Roma’ya kiraladığı yıldız oyuncusu Salih Uçan, “Orada kalsaydım beni PTT 1. Lig’e kiralarlardı.” diyerek sitemli konuştu.

ERSUN HOCA İLE UYUŞAMADIK

Genç yıldız, eski hocasının istifasını internetten öğrendiğini belirtirken Fanatik’e verdiği demeçte, “Ersun Yanal'ın istifasını ben de dün internetten öğrendim, şaşırdım. Beni niye oynatmadığına gelince bu konu çok konuşuldu. Beni bir türlü sevemedi. ‘Kanımız uyuşmadı hernalde' desek yalan olmaz. Çünkü ondan evvelki sezon Aykut Kocaman ile ilk yılım olmasına rağmen ciddi şans bulmuştum. Eğer kalsaydım beni PTT 1. Lig' e kiralarlardı.” ifadelerini kullandı.

İLK İŞ İTALYANCA

Roma’da mutlu olduğunu ve kamp disiplininden etkilendiğini sözlerine ekleyen genç yıldız, “Gerçekten Roma'nın kamp yaptığı otelde müthiş bir disiplin var. Salih de büyük bir takımdan bir başka büyük takıma gelmenin gururunu yaşıyor burada. ‘Alışabildin mi Roma'ya?' diye sorarak başladık sohbetimize… Uzun yıllar yurt dışında oynamak istediğni belirten genç futbolcu, “İlk işim İtalyanca'yı öğrenmek ve uyum sorununu halletmek olacak.” dedi.

BENİ ÇOK İYİ TANIYORLAR

Roma’ya transfer oluş sürecinden de bahseden Salih, “Şimdiden yavaş yavaş öğrenmeye başladım bile. Amerika kampı çok faydalı geçti. Hocam beni tam istediğim bölgede oynatıyor. Zaten Roma, Fenerbahçe'ye geldiğim ilk sezon bana göz koymuş, izlemişler hep. Ancak Fenerbahçe 5 milyon Euro isteyince geri çekilmişler ve beklemişler. Geçen sezon Ersun Yanal beni oynatmayınca onlar da tekrar teklif yapıp, aldılar. Aslında beni benden iyi tanıyorlar ve futbol yapımı bilerek aldılar.” ifadelerini kullandı.

ÇOK BAŞARILI OLACAĞIM

Fenerbahçe taraftarına bir kez daha teşekkür eden Salih Uçan, Türkiye’yi gururlandıracağını ve çok başarılı olacağını da sözlerine ekledi.

Salih, Roma’nın hazırlık döneminde bol bol fırsat buldu ve futboluyla göz doldurdu.

Goal