SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Pass it on” kampı başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), gençlere basketbol değerlerini aşılamayı hedefleyen, uluslararası "Pass it on" kampı için, çok sayıda genç oyuncuyu ve antrenörü İstanbul'da konuk ediyor.

Güncellenme: 19:46, 11/08/2014
“Pass it on” kampı başlıyor

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, 80’in üzerinde ülkeden 200’ü aşkın genç basketbolcu ve 100’ü aşkın antrenör, bir haftalık kamp için İstanbul’a geldi.

TBF Altyapı Faaliyetleri Direktörü ve “Pass it On” Kamp Direktörü Samer Şenbayrak, basketbola gönül veren çocukların kampta, eğitimin yanı sıra birbirlerinin kültürlerini tanıma fırsatı bulacağını aktardı.

TBF Başkanı Turgay Demirel ise 55 Türk gencini de kampa davet ederek, geleceğe önemli bir yatırım yaptıklarını belirtti.

Türk ve uluslararası uzman antrenörlerin basketbol eğitimi vereceği kampta, İstanbul’un tarihi mekanlarına geziler de düzenlenecek.

Organizasyon kapsamında federasyonda hazırlanacak “Pass it On Bahçesi”, A Milli Basketbol Takımı’nın 14 Ağustos Perşembe günü Abdi İpekçi Arena’da İspanya ile yapacağı hazırlık maçından önce açılacak.