SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çin’in Nanjing kentinde 16-28 Ağustos arasında düzenlenecek Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’na katılacak Türk Milli Takım kafilesi, İstanbul’da toplandı.

Burhan Felek Spor Kompleksi Kamp Eğitim Merkezi’nde bir araya gelen, 21 erkek ve 21 kız sporcudan oluşan milli takım kafilesine, organizasyonun sportif, sosyal ve kültürel içeriğiyle ilgili seminer verildi.

Modern pentatlon ve plaj voleybolu dallarında oyunlara ilk kez katılacak Türk sporcular, oyunlarda 16 branşta madalya kovalayacak.

İlki 2010’da Singapur’da düzenlenen ve Nanjing’in ikincisine ev sahipliği yaptığı organizasyonda, 14-18 yaş arası sporcular 28 branşta mücadele edecek. Oyunlara 100’ün üzerinde ülkeden 3 bin 600 sporcunun katılması bekleniyor.

Dünyada, “Uluslararası Gençlik Günü” olarak kutlanan 12 Ağustos’ta Nanjing’deki olimpiyat köyüne yerleşecek kafile, oyunların ardından 30 Ağustos’ta Türkiye’ye dönecek.

Kafile, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da katılımıyla düzenlenecek yemeğin ardından, bu gece yarısından sonra uçakla Çin’e hareket edecek.