SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübeden gelip yıldız oldular

Oynadıkları futbolla adeta yeni transfer gibi olan üçlü için Ahmet Nur Çebi “Bilic’in soyunma odasına astığı formayı bu üçlü kaptı. Bir daha kolay kolay çıkarmazlar” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 09:50, 11/08/2014
Kulübeden gelip yıldız oldular

Beşiktaş'ta geçen yıl gerek sakatlıkları gerekse de hoca tercihi nedeniyle bir türlü sahada yer alamayıp adeta yedek kulübesine hapsolan isimler, yeni sezon öncesi performanslarıyla göz dolduruyor. Mustafa Pektemek, İsmail Köybaşı ve Kerim Frei gibi isimler ortaya koydukları futbolla adeta siyah beyazlılar için yeni transferler gibi oldular. Hazılık ve Feyenoord maçlarında attığı goller ve gösterdikleri performansla özeliklle Mustafa ve İsmail, yeni sezonda takımın değişilmezleri arasına gireceklerinin sinyalini verdi.

ÇOK TALİHSİZLİK YAŞADILAR

Hürriyet’in haberine göre; Taraftarlar gibi bu isimlerin performansından memnun olan Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Nur Çebi “Beşiktaş'ın yeni dönemde en büyük kazancı Mustafa, İsmail ve Kerim'dir. Bu üç oyuncumuz geçen yıl çok talihsizlikler yaşadılar. Yeri geldiler sakatlıktan kurtulamadılar, yeri geldiler kadroya alınmadılar. Bu sezon başı kampında çok iyi çalışma dönemi geçirerek takımda yerlerini aldılar. Bilic'in soyunma odasına astığı formayı bu üçlü kaptı. Bir daha kolay kolay çıkarmazlar” dedi.

İYİ İKİLİ OLDUK

Mustafa Pektemek ise amacının milli takımda değişmez oyuncu olarak çalışmalarını sürdürdüğünü vurgularken Demba Ba ile iyi ikili oluşturduklarını söyledi.

FORMUMUN SEBEBi ÇOK ÇALIŞMAK

Geçen sezon sakatlıklarla uğraşan İsmail Köybaşı “Teknik direktörümüz Bilic'in verdiği moral motivasyon ile çok iyi duruma geldim. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim sürekli beni arayarak destek veriyor. Takımda forma bulmamın en büyük nedeni çok çalışmam. Gece gündüz çalışıyorum. Daha da çalışacağım. Sol kanatta Motta ile iyi ikiliyiz. Ümit Karaal var. Sol kanat bu sezon sorunsuz olacak” diye konuştu.