SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dönemde sarı lacivertli takımda yaşadığı sıkıntılar sonrası görevinden istifa eden Ersun Yanal’ın yayınladığı istifa mesajında “F.Bahçe’yi ben şampiyon yaptım” demesi yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Fenerbahçe ile ilk antrenmanına çıkan İsmail Kartal, Fenerbahçe Dergisi’ndeki röportajında birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ersun Yanal’ın sezon başında sarı lacivertli takıma katıldığında takımın hazır olduğunu ve Yanal’ın hazıra konduğunu ifade etti.

İsmail Kartal “Ersun Hoca, transferin son dönemlerine doğru geldi. Aykut Hoca ayrıldıktan sonra, ben kaldım. Başkanımız gitmemi istemedi. Ben de Aykut Hoca ile bu konuyu konuştum. O da, ‘Doğru olur, F.Bahçe'de kal’ dedi. Çünkü Aykut Hoca ve ekibi olarak hep beraber Samandıra'da teknolojik açıdan çok önemli bir sistem kurduk. Dedik ki; ‘Bundan sonra buraya hangi teknik direktör gelirse gelsin, bu sistem yürüsün’. Bu sistemi yürütecek insanlardan birisi de bendim.” dedi.

YANAL SADECE RÖTUŞ YAPTI

Yanal’ın Fenerbahçe’ye geldiğinde tüm transferlerin bittiğini belirten Kartal; “Evet, benim kalmam, idari menajer Hasan Çetinkaya'nın kalması, kaleci antrenörü Murat Öztürk, sağlık ekibi doktorunun kalması sürdürülebilirlik açısından önemliydi. Ersun Hoca geldiğinde, bütün transferleri bitirmiş; kamp ve maç programlarını dahi hazırlamıştık. Onun isteği doğrultusunda birkaç rötuşla beraber kampa başladık. F.Bahçe'nin kimliğini, iklimini Ersun Hoca'ya iyi anlattığımızı düşünüyorum.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:07,