SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ’10’da sona çok yakın

Siyah-Beyazlılar Belhanda'yı her an açıklayabilir! İşte pazarlıklardaki son durum ve Belhanda'nın Arsenal maçında oynama olasılıkları...

Güncellenme: 16:27, 11/08/2014
Beşiktaş ’10’da sona çok yakın

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, Dinamo Kiev kulübü yetkilileri ile Bodrum’da bir araya geldi. Görüşmenin Türkiye’de yapılıyor olması transferin tamamlanma aşamasına geldiğini işaret ediyor.

Ntvspor’da yer alan habere göre, iki kulüp arasında bir süredir devam eden pazarlıklarda son aşamaya gelinmişti. Bonservis için Dinamo Kiev indirime gitmiş, Beşiktaş da teklifi yükseltmişti. Böylece aradaki fark 1-2 milyon euro seviyesine inmişti. Eğer iki kulüp arasında bir anlaşmaya varılırsa bu akşam saatlerine kadar Belhanda transferi mutlu sonla bitebilir.

Bu arada merak edilen bir konu da Belhanda’nın Arsenal maçlarında oynayabilmesi için transferin ne zaman bitmesi gerektiği… Beşiktaş bu gece yarısı UEFA’ya listesini bildirecek. Ama siyah beyazlılar, Belhanda transferini bugün tamamlayamasa bile bir şansı var. Beşiktaş’ın Arsenal maçının 1 gün öncesine kadar UEFA’ya verdiği listede 1 futbolcuyu değiştirme hakkı var. Eğer transfer bu gece yarısından sonra sonuçlanırsa, bu değişiklik hakkı Belhanda için kullanılacak.